Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü İş Olanakları Maaşları

Ağız ve diş sağlığı, insan sağlığı açısından son derece önemlidir; ancak günümüzde en sık rastlanan sağlık sorunlarından bir tanesi de diş sağlığı sorunlarıdır. Belli bir yaşa gelmiş neredeyse herkes, mutlaka diş sorunları ile karşılaşmıştır. Kimi zaman diş çürükleri, kimi zaman diş eğrilikleri, kimi zaman iltihaplanmalar, kırılmalar gibi birçok diş problemi ile karşılaşılmaktadır. Dişlerinin tamamını veya büyük bir bölümünü kaybeden hastalar ya diş protezleri kullanmakta ya da benzeri uygulamalar ile yeniden diş sahibi olmaya çalışmaktadır.

Diş sorunları yaşayan hemen herkes bir diş hekiminin yolunu tutar. Diş hekimleri tüm işleri tek başlarına yapmazlar elbet. Gerek yapay dişlerin gerek dolguların veya diş teli gibi diğer ürünlerin hazırlanmasında ve hastaya uygulanmasında başka kişiler de etkin rol almaktadır. İşte, diş hekimi ile beraber hareket edip diş hekimine yardımcı olanlar genellikle Ağız ve Diş Sağlığı bölümü mezunları, yani ağız ve Diş Sağlığı Teknikerleridir.

Bu yazımızda, önemli bir sağlık bölümü olan Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili güncel ve yararlı bilgileri size sunmaya gayret edeceğiz. Sizler için Ağız ve diş Sağlığı bölümünü tüm hatları ile araştırdık, inceledik ve bir araya getirdik. Yazımızın alt başlıklarında Ağız ve diş Sağlığı bölümü iş olanakları, çalışma alanları, iş bulma imkanı, maaşları, dikey geçiş bölümleri, geleceği gibi konularda bilgiler bulabileceksiniz. Şimdi bölümün tanıtımına geçelim.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Puan Türü, Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi

Bölüm bir önlisans programıdır, yani eğitim süresi 2 yıldır. Bölüme ilgili alan mezunları sınavsız geçiş yapabilmekle beraber, herhangi bir liseden mezun olan üniversite adayları TYT puanı ile bölümü kazanabiliyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü İş İmkanları, Çalışma Olanakları

Ağız ve Diş Sağlığı mezunları ''Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri'' unvanı ile anılır ve KPSS alımlarında Sağlık Teknikeri kadrolarına başvururlar. KPSS önlisans alımlarında şanslı sayılabilecek bölümlerden bir tanesi de Ağız ve Diş Sağlığı bölümüdür. Bölüm mezunları; Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde, devlet hastanelerinde, üniversitelere bağlı üniversite hastanelerinde, Eğitim ve Araştırma hastanelerinde, özel hastanelerde, diş protez laboratuvarlarında veya özel kliniklerde çalışabilirler. Devlet kadrosunda memur statüsünde çalışabilmeleri için iki senede bir yapılan önlisans KPSS oturumuna katılmak ve yeterli puanı almak gerekir.

Ağız ve Diş Sağlığı Mezunları Ne İş Yapar?

Ağız ve Diş Sağlığı mezunları, çalıştıkları yerde bir nevi diş hekimi yardımcısı sayılırlar. Diş hekiminin gözetiminde yaptıkları bazı işleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

-Diş doktoru, hastanın ağız yapısına göre gerekli ölçüleri alır, Ağız ve diş Teknikeri ise hazırlanacak protezi, diş telini vb. bu ölçülere göre hazırlar veya hazırlanmasını sağlar.
-Oluşturduğu modelleri, protezleri sağlığa uygun ve estetik hale getirir.
-Herhangi bir sebeple zarar görmüş protezlerin onarılmasını sağlar.
-Diş hekiminin veya kendisinin kullandığı aletlerin bakımını yapar ve uygun şekilde muhafaza eder.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

2 yıllık Ağız ve diş Sağlığı bölümünü başarı ile bitirmiş mezunlar DGS sınavında başarılı olmak kaydıyla Sağlık Eğitimi Lisans programına geçerek lisans mezunu olabilirler.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü KPSS Atama Puanları 2017

Sağlık bölümleri genellikle atama konusunda da şanslı bölümlerdir. Sağlık bölümleri arasında en şanslı olan bölümlerden birisi de Ağız ve Diş Sağlığı bölümüdür. 2017 KPSS atamalarında 75 gibi puanlarla atanan birçok Ağız ve Diş Sağlığı mezunu olmuştur.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Devlet hastaneleri veya ağız diş sağlığı merkezlerinde memur statüsünde sağlık teknikeri olarak çalışanlar tüm ödemelerle birlikte 2800 lira kadar maaş alabilmektedir. Özel hastanelerde veya laboratuvarlarda çalışanlar ise genellikle daha düşük ücretlerle çalışmaktadır. Bununla birlikte özelde faaliyet gösterip de devlet memurlarından çok daha yüksek kazançlar elde eden ağız ve diş sağlığı teknikerleri bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Nasıl, Yorumlar

YGS'den iyi bir puan alanların çoğu LYS sınavlarına da girerek daha yüksek lisans bölümlerini tercih etme düşüncesi taşırlar. Ancak örneğin diş hekimliğine puanı yetmeyenler Ağız ve Diş Sağlığı gibi ataması kolay sağlık bölümlerini de tercih etmek isteyebilirler. 

Elbette ki puanınız yüksekse, lisans bölümleri arasında çok daha iyi bölümler bulunmaktadır. Ancak ille de bir 2 yıllık bölüm tercih edecekseniz ve bu bölüm bir sağlık bölümü olacaksa, tercih edilebilecek en mantıklı bölümlerden bir tanesi de ağız ve Diş Sağlığı bölümüdür.

83 yorum

Bazı bilgiler araştırılmamış sanırım. 2017 de suan 79 puanla kapadı. Devlette maaşı 2800den yüksek,özelde 1500 felan.Ağız ve diş sağlığı teknikerinin ağız içine müdahalesi yasaktır...

Meraba En düşükmü 79 en yüksekmi 79 ile kapattı

Ne yani ben hep yardimci olarak mi kakacam. Ben kendi isimin pattonu degilsem cirak gibiysrm ne gerek var.. sacma surunurum bos yere

Bencede iki yıl amele olmak için okuyacağıma hiç okumam daha iyi.birde diş içine müdahalesi yasaksa ne diye üni de anatomi dersi falan ögretiyorlar.

Bu bölümü şu an okuyan biri olarak söylüyorum. Okumaya deymez. Diş ünitinden tekniker sorumlu. Diş hekimlerin altında çalışacağıma işsiz kalırım daha iyi.. .

Ya ciddi misiniz ? Bende bu sıralar bu mesleği düşünmeye başlamıştım.Ve cidden birinin yardımcısı, kölesi gibi olmak zor bir durum.Bunu düşünmemiştim

Çok saçma ne alaka köle fln herkes kendi görevini yapacak sonuçta

Bu bölüm hakkında detayli bilgisi olan var mi
Dersleri iş imkanları
Bu srbe 2018 de atama puanları nasıl olur????
Özelden bu bölümü okumayı düşünüyorumda

sonucta her kes ısını yapacakta agıza mudahale yasaksa emır altında calısmak baya zor bırsey bu sene tercıh verecektım vazgectım valla sagolun arkadaslar

Sacmalamayin bence.Gozu yukseklerde olan zaten bu bolumü seçmez.Okuyan yada secmek isteyen varsa da insanları yonledirmeyin.Sen orda doktora yardımcı olmakla sorumlusun.Yani neden köle olasin .Yanlış dusunuyosunuz.

hemşirelerde doktorlara yardımcı oluyor onlarda doktorların kölesi o zaman.böyle saçma bir zihniyet olabilir mi ya

Normalde bu sene tercih yapmiyacaktim ama bu bölüme baktım puanım filan da yetiryor sizce gitmeli miyim

4 yılla tamamlansa bile bir doktor gözünde görünemiyormuyuz?

������

yorumlarda ki öğrencilerin bakış açısı çok yanlış. köle ne alaka. her koşulda birilerinin yanında çalışacaksınız hemşire dahi olsanız doktor sizi yönlendirecek. kaymakam bile olsanız vali sizi yönetecek. bu zihniyet saçma ben şahsen tercih verecem ...

Arkadaşlar ağız ve diş sağlığı geleceği olan bir bölüm bir çok kişiyle konuştum kpss bakimindan ilerde ne olur bilemem ama suan gözde bir bölüm .

Bende bu yıl üsküdar üniversitesinde bu bölümü okumayı düşğnüyorum bilgisi olan veya tavsiyesş olan varsa bana instagramdan oluşabilirmi lütfen
İnstagram:Muhammed.ors04

Dgs ile dört yıla tamamlanabiliyormu

muhammed puanın kaç ? bende üsküdar üniversitesine gitmeyi düşünüyorum sen yüzde kaç burslu istiyorsun?

arkadaşlar ya ben bu bölümü istiyorum ama 2020 kpss de kaçla kapatır kaç kişi alır boşuna okumak istemiyorum
kaç mezunu var toplam biliyor musunuz

Bu yorum yazar tarafından silindi.

tyt puanım 260 sizce gidebilirmiyim ve gitmelimiyim cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bisey sorabilirmiyim. Ben sözel cikisliyim bazı ünivlerde fizik ve kimya varken bazılarında olmuyormuş öyle bişey varmı

Arkadaşlar 2 yıllık bi sürü sağlık bölümü var ağız ve diş sağlığı da önü açık gözde bölümlerden. Ben hemşirelik mezunuyum bu bölüme de ilgim var ve şahsen okumak istiyorum. Sonuçta 2 yıl birşey kaybedilmez. Köle felan bu laflar çok yanlış. Ben hemşireyim yine doktor istemi olmadan kafama göre birşey yapamıyorm. Ve unutmayın nereye giderseniz gidin kendi iş yeriniz olmadığı sürece hep başkalarının altında çalışacaksınız.

Tyt puanim 284 saglik bolumune gitmek istiyorum sizce tercih etmelimiyim bu bolumu?

Ağız ve diş sağlığı bölümünde kimya ve fizik dersleri verilmiyor diye biliyorum( şahsen bize vermediler, farklı üniversitelerde aynı bölümü okuyan arkadaşlarımada bu dersleri vermediler). Ama biyoloji dersini kesin verirler. Bide dersler sözel ağırlıklı zaten.

Fikrimce bölümü iyice araştır. Mesela bulunduğun şehirdeki herhangi bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gidip çalışma ortamını göre bilirsin. Ordaki ağız ve diş sağlığı teknikeriyle deneyiminden bilgi payda edebilirsin ya da bölüm hakkında ayrıntılı bilgi almak için konuşa bilirsin. Bu tüm sağlık bölümleri için geçerli. Çalışma ortamlarını görmeden tercih verme derim.

bende att cıkıslıyım azda olsa 4-5 tercıhıme agız ve diş saglıgı yazacam en son kpps de 74 le almış paramedık yazsam kpss puanları ucmuş

aynen bende bıde yanı 74 le kapatmıs en son tabı kı puanları yukselırde bırde alım daha da çok olursa ataması daha düşer cunku bir paramedık kadar senede meezun vermıyor sız de dusunuyor musunuz

hayır ınternette son alımda 74 le kapattı yazıyoor

272 puanla 194 bin sıralamam var Gazi üniversitesi veya hacettepe tutuyo gibi sizce gidebilirmiyim veya gitmelimiyim

Arkadaşlar bu bölümü okumayı düşünüyorum. 2 yıllık bölümlerde iş garantisi olan bölüm çok az. Sağlık bence bu konuda avantajlı. Siz ne düşünüyorsunuz? Puanım 294 sıralamam 435k sizce kazanır mıyım bu bölümü?

EK puanla mı bu sıralama? Çünkü ben 294 puanla 435k dayım.

Arkadaşlar 264 puanim var 229 bindeyim sizce gelir mi isparta sdü istiyorum?

sağlık yöneticiliğine tamamlayabiliyorsun

ek puan sıralaması farklı bende ek puanla 34 bindeyim fakat bunu yerleştirmeye vurduğunda 250 bin civari ediyor

Ek puanin yerlesmedeki karsiliğini nasıl hesapliyoruz

merhaba. ben sağlık meslek mezunuyum. paramedikve ağız ve diş sağlığı arasında kaldım. hangisinin ataması iyi acaba?

Şu husus varki Paramedikçilerin mezun sayısı baya arttı(bu sayı ağız ve diş sağlığına göre kat kat fazla). Çünkü bir çok üniversite paramedik bölümünü açtı ve konteyjanlarını artırdılar, ayrıca sürekli birçok bölümden paramediğe geçiş yapılıyor(bizim sınıftan en az on kişi geçiş yapmıştır). Ama vekalin şu bir gerçektirki bu güne kadar paremedikçilerin alımları bir ağız ve diş sağlığı teknikerine göre fazlaydı. Bu hep öyle kalacaktır manasınada gelmiyor. Ama son zamanlarda sağlık bakanlığı o kadarda fazla paramedikçi almadılar ama tabi en sonki beşinci alım hariç. Bu son alım öncesi sanki alım duraksadı gibi.

Bence gidebilirsin bölüm dersleri çok zor degil atama puanı son atamada 74 alım yaptı ayrıca köle degil masa başındasınız hasta geldiğinde hekime yardımcı olup tekrar oturuyorsunuz güzel bi bölüm bnce (Devlette döner sermaye ile birlikte maaşları 3700-4000 olabiliyor)

eğer sağlık meslek lisesi mezunu isen ek bir yer açıyorlar o şekilde gelebilir

sonuç sayfasında yerleştirme kısmında var bu ek puanlı meslek lisesi çıkışlarının avantajları:)

git bence gayette güzel bir bölüm hem önede açılacak bir bölüm sonrada ben en son araştırdığıma göre 2023 te kontenjan sıkıntısında çekilmeyeceğini söylüyorlar hadi bakalım hayirlisi

Ağız ve diş sağlığı bölümü hakkında bilgisi olan yazabilir mi bu bölümü seçmek istiyorum kararszm lütfen yardımcı olun

Merhaba ben tercihime anestezi diyaliz ve fizyoterapi yazdım bu bölümüde yazmayı düşünüyorum ama çok kararsızım bilgisi olan var mı

ben çok araştrdım iyide diyen var kötüde diyen var bu sene 74 ile kapattı 80 önlisans kpss de zor bi puan değil 2 senede olsa olsa 80 olsun onuda çalışan her türlü yapar hamallkla alakası yok bence bide ülkemizde bir gerçek var ki yarının bile garantisi yok pdr psikolji kaç sene önce çok iyiydi şuan değil garantisi yok ama okunabilir kader kısmet valla bende yazdır herkesin hakkında hayırlısı olur inş

Ben şuan sağlık meslek lisesi mezunuyum bu yıl diş hastanesinde staj yaptım hemşire olmak isterken fikrim değişti. Oradaki işi öğrendim, hasta geldiğinde yapılacak işleme göre hastayı hazırlıyosun, hekimin istediği aletleri hazırlıyosun ve hastadan sonra da temizliyosun bir de bilgisayarda işlemleri giriyosun bi hemşireye göre çok rahat hasta az olduğunda oturuyrsun hafta sonu tatil sabah 8 akşam 5 mesai var ve diş hastanesinde bi kaç mezunla görüşme fırsatı olduğunda 4000 tl'yi bulduğunu söylemişti maaşın, bence çok güzel bi meslek ��

Arkadaşlar puanım 236 sizce gelir mi ktü karabük filan

Bence de ben şuan o bölümü tercih ettim ve galiba gelecek.insanlarin yorumları üzdü ya ne saçma konuşuyorlar yok köle olmak ona bakılırsa doktorlar bile baş hekim ws emir alıyor o zaman onlarda köle

Ben 261 puan aldım ve sağlık meslek çıkışlıyım bu bölüm bana gelirmi sizce Hacattepe yıl istiyorum.

arkadaşlar bilip bilmeden yorumlar yapmissiniz.Ben bu bölümü okuyorum normalde hemşirelik mezunuyum ve çok güzel bir meslek kimsenin köle olduğu yok hemşirelik mesleğini de yaptim ve hemşirelige göre çok çok güzel ve rahat bir meslek.Yorumlarda bu bölümü okuyup kendini diş hekimi gibi olacağını düşünen arkadaşlar var.Madem sizin tabirinizle köle olmak istemiyosaniz diş hekimleri gibi universite sınavına girerken onca emek verip birde 5 yıl o zorlu egitimden geçin hicbir sey göründüğü gibi deil

Ben şuan sağlık meslek lisesi öğrencisiyim.2 yillik üniveriste ile birlikte dis teknikerliği düşünüyorum.Aydın Üniversitesinin bu bölümde eğitimi hakkında bilgi sahibi olan var mı?

ARKADAŞLAR BENDE BU BÖLÜMÜ KAZANDM BÖYLE DÜŞÜNMEYİN KÖLE DEĞİL LÜTFEN DİŞ HEKİMİ YARDMCS LÜTFEN BİZİ ÜZDÜNÜZZZZ

Bilgi üniversitesi agiz ve diş sağlığı tuttu sizce gitmeli miyim amacım memur olmak okul Hocalari hakkında bilgsi olan varmidir yardımci olursanız sevinirim

Arkadaslar bn saglik meslek lisesi hemşire çıkışlıyım bu yil yatay gecis yaptim g.antep agiz ve dis van anestezi ve hicbiri gelmez diye dusunurken ikiside geldi suan kararsizligin dibini yasiyorum lutfen bu bolumlerle yakindan ilgisi olan bilgi sahibi arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacim var sizce hangisine gitmeliyim?????

Arkadaşlar tytden 308 puan yaptım ve ek tercihlerde ağız ve diş sağlıkı boş kontejanı olan yere başvuracam sizce bu bölün nasıl iyi bir bölümmü her yıl ataması oluyormu

Puanım 293 .ek tercihlerde ağız ve diş sağlığını versem gelir mi acaba

Benim puanım 289 du 250 lik bir yerleşemeeim sıralamamda çok iyiydi ben hakkımı helal etmiyorum ağız ve diş sağlığınıda çok istiyordum😔😔

Bende bilgi Üniversitesi ağız ve diş sağlığı mezunuyum eğer hocalar değişmediyse gercekten cok iyi hocaları var tavsiye ederim.

okumaya deymez arkadaşlar başka birşeye yönelin

ne kölesi yaa madem bu kadar müthiş insanlarsınız zekisiniz gidin tıp okuyun o zaman amk malları. İşin tanımı bu istemiyosanız yorum yapmayın

ya ben çocuk gelişim mezunuyum yani meslek lisesi çıkışlıyım sağlık bölümlerine alinmamiz zor diye biliyorum tercihe yazsam cikar mi acaba

Gençler abartmayın kimsenin kölesi değilsiniz gerçekten iyi bir doktorla çalışırsanız kendinizi ondan daha altta hissetmeye cebinize emin olabilirsiniz. 74 gibi küçük puanlarla atanan var iş bulması kolay değil birde devlette.

Hadi ağız diş sağlığı bölümü yeni. Görev tanımını bilmiyorsunuz. Hadi 2 senelik olan bir bölümün ağız içi mudahale yapmaya yetkisi olamayacağını da düşünemediniz. Diş hekimliğinin 5 sene olduğunu da mı bilmiyorsunuz ? Eğer yardimci eleman olmak istemiyorsaniz sinava girin,kazanın hekimlik okuyun. Köle gibi laflar da ne kadar yanlış. Herkesin görev tanımı vardır. Yetkiniz, hakkınız olmadığı şeyleri istemeyin. Kimsenin işini de küçümsemeyin.Yardımci eleman olmak asagilik bisey degil. Herkes hekim olamaz. Olamıyor olması yaptığı işi küçük düşürmez.

Çok farkı yorumlar yazılmış bu bölüm için Edebiya bölümü 2 . sınıf öğrencisiyim sizce bölümü bırakıp bu bölüme gecis yapmak mantıklı mı ?

Ağız ve diş sağlığı bölümünde dikey geçiş sınavı ile dış hekimliği okuyabiliyor mu

ben suan bolumu okuyorum 78 aldım kpss den atanmam biraz zor gozukuyor ama okuması çok kolay bir bolüm hem ozellerdede çalışma imkanı var maaşlarıda askeri öcretten en az 400 tl yüksek bence şimdiki bolümlerden en iyisi 2 yıllıklarda tabi

ben suan bolumu okuyorum 78 aldım kpss den atanmam biraz zor gozukuyor ama okuması çok kolay bir bolüm hem ozellerdede çalışma imkanı var maaşlarıda askeri öcretten en az 400 tl yüksek bence şimdiki bolümlerden en iyisi 2 yıllıklarda tabi

Bende bu bölümü istiyorum ama yorumlar baya abartilmis insallah u yıl kazanirimda 2021 de güzel bi kontenjan açarlar 2023 hedeflerinde var bu bölüm

Net maaşı ne kadar ya 2800 tl çok az bana pek de inandırıcı gelmedi yeni atanan bir öğretmenin bile maaşı 3.500 tl den başlıyor

Arkadaşlar bn özel diş polikliniğinde üniversite okumadan çalışıyorum.. Gerçekten çok zevkli bi meslek .. Ama bn daha rahat olmak için 2 yıllıkta olsa çalıştığım bölümü okuyarak devlet bünyesinde çalışmak istiyorum.. Kimsenin kafanızı karıştırmasına müsaade etmeyin .. Heleki bide birlikte çalıştığınız doktor veya doktorlar abi abla gibiysr gerçekten çok güzel bir meslek .. Tavsiye ederim.. Sürünmek isteyen de sürünsün 🙂

Maaşlar 3500 den başlıyor tabi bekar evli ve çocuk sayısına göre ve çalıştığınız il ilçeye göre farklılık gösterebiliyor

Cidden guzel bir bolume benziyo ve is imkani oldukca fazla ne kolesi sacmalik ben lise 3 teyim ve bu bolum istiyorum oldukca rahat ne mezun akrabalarim var ogretmen vb okudular ve hala is ariyorlar acikdalar bu meslegin onu acikgibi bence okumaya deger ve gidip hastanelerdeki bu isi yapanlarla konusacagim herkese basarilar.

Ben muhsbe 2 yıllık muhasebeye gittim ilk senemde iknci dönem bıraktım bos bir bölüm diye smdi bu bölümü istiyorum puanim kırılacak diye bu yil girmiycm sınava 2020 de gircem insAllah sizce nasl bir bölüm kndi bölümümü bırakmaya değdi mi ve bu bolum hakkında bilgisi olan detaylı bir şeklide bilgilendirebilir mi beni Rica etsem.

Arkadaslar ben bu bolumden mezunum herkes iyi yönden bakmis özel klinikte calistim ama çok zor sartlari vardi temizlikci gozuyle bile bakildigini düşündüm ve artik yapmiuorum gereksiz yere süründüm şimdi ise paramediklik için hazirlaniyorum özelde de iş imkanlari iyi ağız ve dis sagligi yerine simdiki aklim olsaydi paramediklik yada radyoloji okurdum

Arkadaşlar bence kölelikle alakası yok, bu devirde bu eğitim sisteminde çok sıkıntılar var her işte bir yönetici ve ondan düşük kişiler olmak zorunda, ama ağız ve diş sağlığı bence 2 yıllıkların arasında çok iyi, diğer işlere göre daha kolay, kesinlikle zorlanma yok, ve maaşı iyi(hastanelere göre değişir) ağız ve diş sağlığı okuyacaksanız ilçede okumayın, ya çok bilindik özel hastanelerde yada güzel devletlerde,bu benim kişisel görüşüm, yeterli araştırmayı yapın ve kimseyi dinlemeyin, ben bu yıl stajyerlik yaptım sağlık meslek lisesi okudum, ama anlam veremediğim tek soru var erkekler kızlara göre birazdaha az atanıyor ama işsiz de kalmayız dimi?

O kadar sacma yorumlar varki. Para kazanmayı kölelik olarak gorüyorsunuz
Cidden çok yazık. birinin yanında çalışmayı kölelik olarak mı goruyorsunuz cidden hayatımda daha saçma birşey gormedim doktor olunca hastane sizin etrafinizda dönüyor hastane sizin falan mi sanıyorsunuz. Akli başında olan insan bir mesleğe kölelik demez zaten bence hayatımda bu ggördüklerimden daha saçma yorumlar görmedim cidden yazık Allah akil fikir versin

Arkadaşlar bende bu bölümü okumak istiyorum ama aldığı maaşı nekadar bilmiyorum bilen varmi diyelimki atandık devleten alacağımız maaş ne kadar olur

Merhabalar bana cerrahpaşa ağız ve diş geldi fakat ailem öğretmenlik icin tekrar hazirlanmami söylüyor .Sizce napmaliyim?

Biruni üniversitesinde agiz ve diş sağlığı bölümünü kazandim %75 bursla sizce gitmeli miyim arkadaşlar?

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.