Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü İş İmkanı Maaşı

Günümüzde devlette olsun özelde olsun atık her türlü kurum ve kuruluş, türlü hizmetlerini Çağrı Merkezi vasıtası ile yapmaktadır. Kurumların hizmetleri ile ilgili dilek ve şikayetler ilgili kurumun Çağrı merkezi hizmetlerine yapılmakta ve satış-pazarlama faaliyetleri de yine çağrı merkezi hizmetleri sayesinde yapılmaktadır. Yeni sayılan bir sektör olduğu için özellikle özeldeki iş imkanları geniştir. Öyle ki bazı şirketler bu eğitimi almamış insanları bile Çağrı Merkezlerinde çalışmak üzere işe alıyorlar. Özellikle diksiyonu düzgün ve ikna kabiliyeti yükseki bilgisayarı iyi kullanan adayların tercih edebileceği bir bölüm de Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümüdür.


Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir?

Kamu kurumlarının ve özel sektör işletmelerinin Çağrı Merkezlerinde çalışabilecek deneyimli personeller yetiştiren 2 yıllık bir bölümdür.


Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi

Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü TYT puan türü ile öğrenci almaktadır. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Bölüm öğrencileri eğitim esnasında staj da görmektedir. Türkiye'nin birçok üniversitesinde bu bölüm bulunmaktadır. Meslek liselerinin bazı dallarını bitirmiş olan üniversite adayları, Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümüne sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir.


Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü İş İmkanları Çalışma Olanakları

Bölüm mezunlarının her türlü kurum/kuruluş ve şirkette çalışması mümkündür. KPSS ile atananlar çeşitli devlet kurumlarının çağrı merkezi hizmetleri biriminde görev yaparlar. Çeşitli özel şirketlerde iş buma imkanı da bulunmaktadır. Çağrı Merkezi Hizmetleri mezunları aşağıdaki çalışma alanlarında iş bulma imkanı bulabilirler:

-Hastaneler
-Bankalar
-Bakanlıklar
-Üniversiteelr
-Satış mağazaları
-Okullar
-Telefon operatörleri vb.


Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Ne İş Yapar?

Çalıştıkları kurum veya şirketin müşteri temsilcisi görevini görürler. Satış işlemleri, üyelik sistemleri, üyelikten çekilme işlemleri, bireysel işlemler, bilgi sunma gibi görevleri yerine getirirler. Bizler bir kredi kartımızı iptal etmek için veya bir hastaneden veya kurumdan randevu almak için kimlerle iletişime geçiyorsak, işte Çağrı Merkezi Hizmetleri mezunları da o işi yapanlardır. Umarız ki daha anlaşılır olmuştur.


Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Çağrı Merkezi Hizmetleri maaşları kamu kurumlarında 2018 yılı için 2500-2600 lira kadardır. Özel şirket veya işletmelerde ise kişinin kendisini yetiştirmişlik düzeyine ve kişisel özelliklerine göre farklı maaşlar alması söz konusudur. Özel sektörde iş bulmak için bayan olmak daha avantajlıdır.


Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

Aşağıda da görüldüğü üzere Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden dikey geçiş yapılabilecek 17 farklı lisans bölümü bulunmaktadır. Bu bölümlerden bazıları ciddi manada iyi bölümlerdir. İyi bir DGS puanı ile istediğiniz bölüme dikey geçiş yapma imkanına sahipsiniz.

-Halkla İlişkiler
-Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
-Halkla İlişkiler ve Tanıtım
-İletişim
-İletişim Bilimleri
-İletişim Sanatları
-İnsan Kaynakları Yönetimi
-İşletme
-İşletme Bilgi Yönetimi
-Lojistik Yönetimi
-Medya ve İletişim
-Medya ve İletişim Sistemleri
-Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
-Yeni Medya ve Gazetecilik
-Yeni Medya
-Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
-Yönetim Bilişim SistemleriÇağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Yorumları

Kamuya atanmanın zor olması, bölüm hakkındaki olumsuz yorumlara neden olmuştur. evet, bu bölüm her sene yüzlerce mezun vermektedir; fakat kamuya alınan kişi sayısı çok sınırlıdır. Bölümü okursanız büyük ihtimalle özel sektörde çalışacağınızı bilin. Sizler de bölüm hakkındaki yorumları yazarak insanlara tercih yapma konusunda yardımcı olabilirsiniz.

4 yorum

Ben gidiyorum oraya sizce nasıl mezun olduktan sonra özel sektörde falan kaç paraya çalışırım sizce

Ben okudum bölümün mezunuyum özelde en aşağı asgari ücret + prim veriyorlar bolum mezunu oldugun icin digerlerine gore daha avantajlı oluyorsun ben memnunum tavsiye ederim bir cok dalda calisabiliyorsun

Kamuda sınrlı alım oluyor. Özelde asgari ücretle çalışacaksın ve ileride evleneceksin bakmakla yükümlü eşin çocukların olacak onların masrafları asgari ücrele mi karşılayacağız bence hitmeyin

mimari restorasyon mezunuyum ve iş bulamıyorum daha doğrusu hangi yerlerin alım aldığını biliyorum fakat nasıl iş başvurusu yapacağımı bilmiyorum

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.