[AY'IN EN ÇOK OKUNANLARI]$type=carousel$cols=3$color=#e74c3c$ico=1

En İyi 2 Yıllık Bölümler

PAYLAŞ:

En İyi 2 Yıllık Bölümler Önlisans Bölümleri 2 yıllık En iyi okunabilecek Bölümünler

2 yıllık en iyi bölümler, önlisans en iyi bölümleri, önlisans bölümleri

Biliyoruz, Burada Tavsiye Niteliğinde Verdiğimiz Tercih Edilebilecek En İyi 2 Yıllık Bölümler Yoğun Şekilde Eleştiri Alacak Ve Tavsiye Ettiğimiz Bazı Bölümler İçin Atamasının Kolay Olmadığı Gibi Şeyler Söylenecek. Ancak Sevgili Üniversite Adayları, Artık Ülkemizde Herhangi Bir Üniversite Bölümünden Mezun Olup Da Hemen Atanmak, İşe Başlamak Neredeyse İmkansızdır. Git Gide Artan Nüfusumuz, Okuyan Kesimin Artması, Eğitime İnsanlar Tarafından Daha Fazla Önem Verilmesi, Rakipleri De Günbegün Artırmıştır.

Eskiden Köy Çocukları Veya Kız Çocukları Okutulmaz, Belli Bir Yaşa Gelince Evlendirilirdi. Zorunlu Eğitimin Kapsamı Genişletilince Ve Modern Dünyanın Etkileri Bizim İnsanımızı Da Etkileyince Okuyan Kesimin Oranı Bir Anda Arttı. Dolayısıyla Üniversite Sınavlarına Giren Kişi Sayısı Da Büyük Bir Artış Gösterdi. Hal Böyleyken Birçok Üniversitede Farklı Bölümler Açıldı, Bu Bölümlerden Birçoğu Gerçekten De Ataması Kolay Olan Tercih Edilebilecek Bölümlerdi. Bunu Fark Eden Üniversite Adayları Bu Bölümlere Yüklendi. Her Sene Artan Mezun Sayısı, Artmayan İş İstihdamına Yenik Düştü Ve İşsiz İnsan Sayısı Çoğaldı. Demem Odur Ki Artık Hiçbir Bölüm Mezunu Elini Kolunu Sallaya Sallaya Meslek Sahibi Olamıyor. Her Mezun Belli Bir Çaba Ve Emeğin Neticesinde KPSS'den Yüksek Puan Alarak Ancak İş Sahibi Olabiliyor.

Neyse, Her Şeyi Bir Kenara Bırakalım, Günümüz Şartlarında Tercih Edilebilecek Mantıklı Bölümlerden Bahsedelimİstisnalar Olmak Kaydıyla, Sıralayacağımız Bu Bölümler Hem Ataması Kolay Olan 2 Yıllık Bölümlerdir Hem De Maaş Veya Diğer Adıyla Kazancı Yüksek Olan 2 Yıllık Bölümlerdir. Araştırdık, Soruşturduk, Karşılaştırdık En İyi İki Yıllık Bölümlerin Şunlar Olduğuna Kanaat Getirdik. Sizler De Kendinizce Ataması Kolay Olarak Gördüğünüz Bölümleri Yorum Aracılığı İle Bizlerle Paylaşabilir, Yazımıza Katkıda Bulunabilirsiniz.

Tercih Edilebilecek En İyi Yıllık Bölümler 

Burada Verdiğimiz İki Yıllık Bölümler İçin Herhangi Bir Sıralama Söz Konusu Değildir. Yani İlk Sırada Verdiğimiz Bölüm, 10. Sıradaki Bölümden Daha İyidir Diye Bir Kural Yok. İşte Ataması Kolay, Tercih Edilmesi Mantıklı Ve Geleceği Parlak Olan O Ön Lisans Bölümleri...


1- İLK VE ACİL YARDIM BÖLÜMÜ

Her Zaman Dile Getiriyoruz Ve Öyle Görülüyor Ki Bundan Sonra Da Dile Getirmeye Devam Edeceğiz. KPSS Ataması Bakımından Veya Diğer Deyişle Kolay İş Bulması Açısından En Şanslı Veya En İyi Bölümler Her Zaman Sağlık Bölümleridir. Elbetteki Bazı İstisna Bölümler Mevcut. Ancak Neredeyse Tüm Sağlık Bölümleri, Atama Konusunda Çok Şanslı. 

Yapılan Ön Lisans KPSS Atamalarında Da En Şanslı Bölümlerden Birisi İlk Ve Acil Yardım Bölümüydü; Zira Mezunlar 86-87 Gibi Düşük Puanlarla Çeşitli Yerlere Sağlık Teknikeri Olarak Atandılar. En Yüksek 96 Puanla Atanan İlk Ve Acil Yardım Mezunu Bile Oldu. Uzatmamak Gerekirse, Bu Yazıyı Oluştururken Sıralama Dikkate Alınmamıştır Dedik; Ama Tesadüfen De Olsa En En 2 Yıllık Bölümün İlk Ve Acil Yardım Bölümü Olduğunu Söylesem Abartmış Olmam. Hem Atanan Kişi Sayısı Hem De Puanların 86'lara Kadar İnmesi, Bunu Söylememin Sebebidir.2- DİYALİZ BÖLÜMÜ

Diğer Birçok 2 Yıllık Sağlık Bölümü Gibi Diyaliz Bölümü De TYT Puan Türü İle Alım Yapıyor. KPSS Puanları 2019 Yılına Göre 85 Puan Seviyesinde. Sizler De Takdir Edersiniz Ki 80'li Puanlar, Diğer Bölümlerin Puanı İle Kıyaslandığında, Yüksek Sayılacak Puanlar Değildir. Bu Gibi Sağlık Bölümlerinde Devlette Çalışma Gibi Bir Zorunluluğunuz Yoktur. Diyaliz Merkezleri Ve Diğer Özel Hastaneler De Çalışılabilecek Diğer Seçenekler Arasındadır.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

3- AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI BÖLÜMÜ

Ağız Ve Diş Sağlığı Bölümü TYT Puan Türü İle Alım Yapıyor Ve Birçok Devlet Üniversitesi İle Yine Birçok Özel Üniversitede Bu Bölüm Okutuluyor. Son Yapılan KPSS 2019Atamalarına Bakılırsa Bu Bölümden Mezun Olanların En Düşük 83'lü Puanlarla En Yüksek 91 Puanla Atanabildiği Görülüyor. Ancak KPSS Atama Puanlarının Düşük Olması, Üniversite Yerleştirme Puanlarının Da Yüksek Olmasına Sebebiyet Veriyor. Yani Bu Bölümü Düşünüyorsanız YGS'de İyi Bir Sonuç Elde Etmelisiniz.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

4- AMELİYATHANE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ

Yine Düşük KPSS Puanlı Bölümlerden Bir Tanesi De Ameliyathane Hizmetleri Bölümüdür. Bu Bölümün Mezunları, Ameliyathane Birimleri Bulunan Her Türlü Hastanede Görev Alabilmektedir. KPSS 2019 Ataması Verilerine Göre PuanlarEn Düşük 85 En Yüksek 93 Puanlarda Seyretmektedir. Devlet Hastaneleri Ve Üniversite Hastanelerinin Yanı Sıra, Özel Hastanelerde De Görev Alınabilmektedir.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

5- SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYECİLİK BÖLÜMÜ

Şayet KPSS Atamalarını Kontrol Ettiyseniz ''ARFF Memuru'' Diye Bir Kadro İle Karşılaşmış Ve KPSS Atama Puanlarının Da Düşük Olduğunu Görmüşsünüzdür. İşte ARFF Memuru Kadrolarına Atanan Bölümlerden Bir Tanesi De Sivil Savunma Ve İtfaiyecilik Bölümüdür. Bölüme TYT Puanı İle Yerleşilmektedir. On On Beş Kadar Üniversitede Bu Bölüm Okutulmaktadır. KPSS 2020 Taban Puanları 85 Dolaylarındadır.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

6- ADALET BÖLÜMÜ

Evet, Yanlış Duymadınız. Ataması Öyle Tereyağından Kıl Çekermiş Gibi Yapılmıyor Elbet; Ancak Mesleki Anlamda Ve Dikey Geçiş Hakkının Hukuk Fakültesine Olması Bakımından En İyi 2 Yıllık Bölümlerden Birisi Olarak Anılmaktadır. Adalet Mezunları Birçok Kamu Kurumunda Çeşitli Görevlere Gelebilmektedir. Ancak Bana Sorarsanız En Cezbedici Yanı, Bu Bölüm Mezunlarının DGS'ye Girerek Hukuk Fakültesine Geçebilme Olanağıdır

Sizler De Kabul Edersiniz Ki Hukuk Fakültesi Birçok Lise Mezununun Hayallerini Süsleyen Bölümlerin Başında Gelmektedir. Bu Fırsatı Başta Kaybeden Adaylar, Adalet Bölümünü Okuyarak İkinci Defa Hukuk Fakültesi Hayalini Kurabilirler. Bu Hayali Kuranların Ve Emek Verdiği İçin Hak Edenlerin Hayalinin Gerçekleşmesi Dileğiyle. Bu Arada Şunu Hatırlatmakta Fayda Var, Son Atamalarda Adalet Bölümü Puanları Biraz Yüksekti.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

7- ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ

Birçok Farklı Kaynakta En İyi 2 Yıllık Bölümler Arasında Çocuk Gelişimi Bölümü De Yer Almaktadır. Doğrusu Devlet Kadrolarına Atanma İmkanları Açısından Bu Bölümü Yazıp Yazmama Konusunda Bir Kararsızlık Yaşadık; Ancak Bölüm Mezunları Kreşlerde Ve Özel Ana Okullarında Çalışma İmkanı Bulabildiği İçin Bölümü Eklemenin Doğru Olacağını Düşündük. Devlet Kadrolarına Atanmak İçin 83 Üzeri Puan Almalısınız; Fakat Dediğimiz Gibi Bir Kreşte Veya Özel Ana Okulunda Rahatlıkla İş Bulabilirsiniz. Yahut Özel Çocuk Bakıcılığı Yapabilirsiniz.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

8- BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM VE ANİMASYON

Yine Devlete Atanmanın Zor Olduğu Ancak Özel Sektörde Veya Şahsi Olarak İş Görecek Ender Bölümlerden Bir Tanesi Bilgisayar Destekli Tasarım Ve Animasyon Bölümüdür. Bu Bölümü Layıkıyla Bitirenler, Reklam Şirketlerinde Çalışabilecekleri Gibi Akıllı Cihazlar İçin Oyun Tasarımı Geliştirebilir Ve Bu İşten Yüksek Kazançlar Elde Edebilirler.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

9- DIŞ TİCARET BÖLÜMÜ

Devlete Atanma İmkanınız Neredeyse Yok Gibi. Ancak Kafası Ticarete Basanlar, Aktif Olanlar, Belli Bir Sermaye Sahibi Olanlar Ve Seyahat Etmekten Hoşlananların Tercih Edebileceği En Güzel İki Yıllık Bölümlerden Bir Tanesidir. Tekrar Söylüyoruz, Sıradan İnsanlar Bu Bölümü Tercih Etmesin. Gerçekten Girişimci Biriyseniz Ve Arkanızda Da Ağa Babanız Varsa, Düşünmeden Tercih Edebilirsiniz.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

10- FİZYOTERAPİ BÖLÜMÜ

Daha Çok Eski Değil, Birkaç Sene Öncesinin En Popüler 2 Yıllık Bölümlerinden Bir Tanesiydi. Aynı Zamanda Kolay Atanılan İki Yıllık Bölümler Arasındaydı Da. Ancak Gereğinden Fazla Yüklenme, Bölüm Mezunlarının Çoğunun İşsiz Kalmasına Veya Özel Sektöre Yönlenmesine Sebep Oldu. Yine De Tercih Edilebilecek Mantıklı Bölümler Arasında Olduğunu Söylemek Yanlış Olmaz.

Bölümün Ayrıntıları Burada...

11- TIBBİ DÖKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK

Bir Okuyucumuzun Tavsiyesiyle Araştırdığımız Ve Gerçekten De En İyi İki Yıllık Bölümler Kategorisine Alınmayı Hak Eden Bir Bölüm Olduğunu Düşündüğümüz Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik Bölümü De İş İmkanı Geniş Olan Ve Kolay Atanılan Bir Sağlık Bölümü. KPSS 2020 Atama Puanları En Düşük 84 En Yüksek 97 Civarında Seyrediyor. Her Atamada Genellikle 200-400 Kontenjan Veriliyor.

Bölümün Ayrıntıları Burada... 

12- ARICILIK BÖLÜMÜ

Bölüm Sizi Şaşırtmasın, İtiraf Ediyorum, Bu Bölümün Devlete Anma Şansı Sıfır. Ancak Neden Olmasın? Şayet Arıcılık Faaliyetlerinin Yapılabileceği Bir Bölgede Yaşıyorsanız, Doğayı Da Seviyorsanız Bu Bölümü Tercih Ederek Arıcılık İle İlgili Profesyonelleşebilir Ve Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz. Ben Her Zaman Söylüyorum, Meslek Sahibi Olmak İlle De Devlete Kapak Atmak, Memur Olmak Değildir. Kişi Her Şekilde Çevirebilmeli İşi. Sizinle Beraber Olursa Dişi, Takarsınız Altın Dişi. Saçmaladığımı Düşünmeyin Sakın, Vallahi De Billahi De Arıcılık İle Uğraşmak, Öğrenci Veya Hasta İle Uğraşmaktan Bin Kat Daha Güzel Ve Huzurludur. Bana Katılanlar Yorumda Belirtsin Lütfen. Yalnız Olmadığımı Görmek İstiyorum :-)

Bölümün Ayrıntıları Burada...

13- Elektronörofizyoloji
14-  Tapu Ve Kadastro
15- İş Ve Uğraşı Terapisi

LİSTENİN DEVAMI

Listenin Devamını Siz Güzel Ve Değerli Okuyucularıma Bırakıyorum. Lütfen Sizler De Oradan Buradan Duyduğunuz, Okuduğunuz Veya Bizzat Yaşadığınız En İyi 2 Yıllık Bölümleri Bizimle Paylaşın. Teşekkürlerimi Sunuyor, Sözü Sizlere Bırakıyorum.

YORUMLAR

BLOGGER: 54
 1. Yazdığınız coğu atama puanı gecerli degil. Araştırmanın cok yeni olduğunu düsünmüyorum. Artik 60 7p puanla atanan bölüm kalmadı

  YanıtlayınSil
 2. Odyometriyi iyi diye biliyormm haksız mıyım?

  YanıtlayınSil
 3. bilgiler yanıltıcı ve eski lütfen dikkat edin arkadaşlar 70 ile atanan memuriyet kalmadı çok nadir.güncelle arkadaşım bilgileri

  YanıtlayınSil
 4. Hocam bu en iyi iki yıllık bölümleri kazanmak için ne kadar çalışmalıyız acaba? Bunlar yerine çok da iyi olmayan 4 yıllık bölümleri tercih etmek mantıklı olur mu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En iyi 2 yillik polimer su alti kaynakcilik polimeri 4 cevir devlet ozelde is hazir

   Sil
 5. Toplam kac netimizin olmasi gerekiyor .

  YanıtlayınSil
 6. att ,paramedik, ilk ve acil yardım atamaları artık yokmuş adamlar 85 ile atanamıyor fakat burda en iyi bölüm olarak söylenmiş üniversitede paramedik istiyordum ve gerçekten şuan ne yapcağımı hiç bilmiyorum :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Polimer muhendisligi super endustruyel kalipcilik super su alti kaynakcilik is hazir

   Sil
  2. atama yok özelde de sıkıntı insanları kandırma

   Sil
 7. paramediklerin önünü açın bunca insan hayat kurtarmak için bu bölümü seçiyor ve siz atamıyorsunuz

  YanıtlayınSil
 8. beyler att mezunuyum ilk ve acil yardım okuyacağım. imkanı olan seçmesin . ben sağlık okuduğum ve puanım yetmediği için mecbur seçeceğim. fakat atama sıkıntısı var ve özellerde asgari ücrete zor çalışıyorsunuz

  YanıtlayınSil
 9. Akli olan cocuk gelisimi okumasin ben mezunumm ve diplomam nerde onu bile bilmiyorum desem yeridir.yilda bir arayip bulup tozunu aliyorum

  YanıtlayınSil
 10. Bu iki yıllık bölümlerden herhangi birini okuduktan sonra atamak için dört yıla tamamlamak zorunlu mu??

  YanıtlayınSil
 11. Bankacılık ve sigortacilik da bu kategoriye girebilir mi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 2017 yılı Bankacılık ve Sigortacılık mezunuyum sakın yazmayın derim alsa iş yok sektör kilit durumda kesinlikle alım yok, kısacası Bankacılık pişmanlık ve zaman kaybıdır. Ben bu yüzden bu yıl tekrar tercih yapıyorum siz düşünün..

   Sil
 12. Tıbbi sekreterlik In ataması oluyor mu gerçekten edebiyat mı tıbbi sekreterlik mi sizce

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Varsa. ayin omuyor :))yoksa dayin 98 puan ile oluyor:)

   Sil
 13. Bize 2017 atama puanları lazım ya ona göre bilgi verin

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Endusuk atama 83 puan bu bazi bolumler 90 . 95 puana cikiyor

   Sil
 14. YAHU HOCAM SINDERELLA UYKUSUNDAN UYAN 60VEYA 70 HADI 80 PUAN ATAMASIMI KALDI HOCAAAA BU TAVSIYE ETTIGIN MESLEKLER HEP DEVLET KAPISI BIR HOCA OLARAK COK DEMODE YORUM YAPMISIN HOCA MESLEKTE KAYNAKCI. ENDUSTRUYEL KALIP. POLOMER.SU ALTI KAYANAKCILIGI.ELEKTRONIK HABERLESME.ELEKTRONIK TASIYICILAR.METALURUJI.MOBİL.PERFUZYON.UCAK TEKNOLOJI BU BOLUMLERI YAZSANA MILETI NE BOS BELES SEYLERE YONLENDIRIYORSUN HOCAAA

  YanıtlayınSil
 15. Merhaba hocam bana paremedi geliyordu ancak özel koşullardan dolayı tercih edemiyorum sizin önerceğiniz iki yıllık sağlık bölümü var mı atamasi iyi ola

  YanıtlayınSil
 16. ben de att yi 1 siraya yazicaktim ama yas kurtarmiyor dogrumu

  YanıtlayınSil
 17. HHOcam sizce 2 yıllık olarak halkla ilişkiler mi? yoksa çevre koruma teknolojisi mi? cevap verirseniz çok sevinirim ikisi arasında kaldım.

  YanıtlayınSil
 18. Çok güzel emek vermiş hazırlamışsınız diğer paylaşımlarınızda da aynı keza öyle çok teşekkür ediyorum benim işime kat kat yaradı.

  YanıtlayınSil
 19. Makina bolumu nasıl arkadaşlar fikri olaa soylesin

  YanıtlayınSil
 20. BilgiBilgi programcılığı hakkında bligsis olan varmı ataması felan

  YanıtlayınSil
 21. Perfuzyon teknikeri nasil bi bolüm sizce önü acikmi yoksa

  YanıtlayınSil
 22. Bana bitane iki yıllık bölüm önerin sözel olsun..

  YanıtlayınSil
 23. Bilgisayar Programcılığı okuyorum o kıytırık özel hastane sağlıkçılarından 3 kaat daha fazla maaş alan var.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Atamadi varmi hangi kurumlara ataniyor tavsiye edermisiniz

   Sil
 24. Halkla ilişkiler ve tanitim bölümünü okuyorum önü acikmi nasıl bir bölüm biraz bilgilendiriseniz sevinirim

  YanıtlayınSil
 25. Yaslı bakımı okuyorum iş olanaklarını ve kpss puanını cok merak ediyorum fakat yeterince bilgi bulamıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben okudum bu sene içinde olan atamayla 5 kişi almışlardı ve yanlış hatırlamıyorsam 87 gibi bi puandı iş olanakları huzurevleri, yaşlı bakım merkezleri ve bazı hastaneler ki hastaneler pek almıyo bildiğim kadarıyla 1 kişi falan

   Sil
  2. Dgs ile hemşirelik geçişi var onu yapabilirsin en büyük avantajı bu bence bölüm kolay ve okurken dgs ye hazırlanabilirsin.

   Sil
 26. Cok iyi matematik istiyomu bilgisayar programciligi

  YanıtlayınSil
 27. Acil bana bolum onerin ne yapicagimi bilmiyom 😩😰😢

  YanıtlayınSil
 28. Sinirlerim bozuldu ya her site farklı yorum yapmış biz ne yapalım ya Offffff

  YanıtlayınSil
 29. bu bölümler güncel mi? 2019 tercihleri için

  YanıtlayınSil
 30. İş sağlığı ve güvenliği atama durumu nasıl?

  YanıtlayınSil
 31. Arkadaşlar bende 2 yıllık çağrı merkezi hizmetlerini okuyacam bu sene bu bölüm hakkında düşünceleriniz nelerdir acaba

  YanıtlayınSil
 32. Diyaliz okumayın aç kalırsınız

  YanıtlayınSil
 33. Biz ne yapalım en iyisi ölelim

  YanıtlayınSil
 34. Tıbbi sekreterlik mi eczane hizmetleri mi? Biri cvp versin lütfen

  YanıtlayınSil
 35. Tıbbi sekreterlerlik için yas siniri varmı alım için

  YanıtlayınSil

Ad

2 YILLIK BÖLÜMLER,260,4 YILLIK BÖLÜMLER,177,AÖF BÖLÜMLERİ,17,DGS,238,GENEL,20,KONU ANLATIMI,1,KPSS,1,KPSS PUANLARI,212,MAAŞLAR,6,MESLEK REHBERİ,4,MİS,3,ÖĞRENCİLERE TAKTİKLER,3,REHBERLİK,8,TYT,5,TYT PUANLARI,165,ÜNİVERSİTESİLER,8,YGS-LYS REHBERİ,1,
ltr
item
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi: En İyi 2 Yıllık Bölümler
En İyi 2 Yıllık Bölümler
En İyi 2 Yıllık Bölümler Önlisans Bölümleri 2 yıllık En iyi okunabilecek Bölümünler
https://1.bp.blogspot.com/-RRWhGy5xbBQ/XaNR_pVmu3I/AAAAAAAAAK8/tp95vOO5Ih0ASBOylx-4g_kYEJW0I0hugCNcBGAsYHQ/w320-h213/2D0B12DE-6185-4C06-BA54-D6519558F2F2.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-RRWhGy5xbBQ/XaNR_pVmu3I/AAAAAAAAAK8/tp95vOO5Ih0ASBOylx-4g_kYEJW0I0hugCNcBGAsYHQ/s72-w320-c-h213/2D0B12DE-6185-4C06-BA54-D6519558F2F2.jpeg
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi
https://www.universiterehberi.org/2017/07/en-iyi-2-yillik-bolumler.html
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/2017/07/en-iyi-2-yillik-bolumler.html
true
1164847078140124939
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Yayın Bulunmadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE DEVAMINI OKU Cevapla Cevaplama İptal Sil Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aramanıza uygun bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Geri Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şİmdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftayı geçmiş Takipçiler Takip Et BU YAYIN ÖZELDİR Açmak için lütfen paylaşın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy