DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon İş İmkanları Maaşları

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon İş İmkanları, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Maaşları

Bilgisayar, akıllı cihazlar ve akıllı telefonların hayatımıza ne denli girdiği artık hepinizin malumu. Elinde akıllı telefon bulunmayan neredeyse kimse yok. Bu akıllı telefonları da pek de akilane bir şekilde kullandığımız söylenemez doğrusu. Çoğumuz internette sörf yapmak, oyun oynamak, sosyal medyayı karıştırmak gibi sebeplerle kullanıyoruz.

Birçoğumuz ise ciddi manada oyun bağımlısı. İnternet oyunlarının bu kadar işgal ettiği onca insan varken Bilgisayar Destekli Tasarım ve animasyon mezunlarına da ekmek çıkacağı aşikardır; zira kendisini bu konuda geliştirmiş girişimci pek kimse akıllı cihaz uygulamaları, oyunları oluşturarak paranın dibine vuruyor.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümü kazanmak için TYT'ye katılmalı ve TYT puan türünden yeterli puanı almalıdır. Bunu başaran herkes, bölümün okutulduğu bir devlet üniversitesini veya özel üniversiteyi tercih edebilecektir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Öğrenciler hem tasarım hem de bilgisayar ile alakalı her şeyi öğrenmekte, çeşitli bilgisayar programlarında uzmanlaşmaktadır.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü İş Olanakları Nelerdir?

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon mezunları çok geniş bir sahada farklı unvanlar ile çalışabilmektedir. Mezunların genellikle çalıştığı iş alanları şunlardır:

-Mimarlık bürolar
-İç Mimarlık Büroları
-İnşaat Şirketleri
-Peyzaj Mimarlığı Büroları
-Otomotiv Sektörü
-Çeşitli devlet kurumları
-Makine imalatı sektörü
-Endüstri ürünleri üretim şirketleri
-Reklamcılık ve Reklam Şirketleri
-Sinema ve Dizi sektörü
-Serbest çalışma

Yukarıda saydıklarımız, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümü mezunlarının çalışabildiği yerlerdir. Mezunlar bu çalışma alanlarında genellikle şu unvanlarla çalışmaktadır:

-3D animasyon uzmanı
-3D Görselleştirme Uzmanı
-3DS max Uzmanı
-3D max operatörü
-3B animasyon ve modelleme tasarımcısı
-Bilgisayar destekli görselleştirme uzmanı vb.

Bölümden mezun olanların bir kısmı çeşitli reklam şirketlerinde çalışmaktadır. Ancak gariptir ki bu işte en fazla kazanç elde edenler kendisini gerçekten iyi yetiştirip uygulama veya oyun oluşturanlardır. Sizler de bunu yapabildiğiniz takdirde, kendi evinizde çalışarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Dikey Geçiş Bölümleri

Bölüm mezunları, istedikleri takdirde DGS'ye girip yeterli puanı alarak Yazılım Mühendisliği, Grafik, Garafik Tasarımı, Yeni Medya, İletişim ve Tasarım gibi pek çok 4 yıllık bölüme geçiş yapabilirler. Böylece hem kariyerlerine devam etme imkanı yakalamış olurlar hem de iş imkanları daha geniş olan bölümlerden mezun olmuş olurlar.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Maaşları

Devlete atananlar Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Maaşları 3000-3500 lira kadar maaş alırken, özelde faaliyet gösterenlerin bazıları asgari ücretle çalışırken bazıları çok daha yüksek kazançlar elde edebilmektedir.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü KPSS Taban Puanları

Üzülerek söylemeliyiz ki bu bölümü okuyup da devlete kapak atarım diye düşünenlerin büyük bir kısmı hayal kırıklığına uğrayacaktır. Evet, bölümden mezun olup da KPSS ile çeşitli devlet kurumlarına memur olarak atanmak imkansız değildir; ancak KPSS puanları ciddi manada yüksektir. en azından şimdilik 90 puanı alabileceğine inanmayanlar ve ben ille de devlete atanmalıyım diyenler bu bölümü tercih etmesin. Bu bölüm, bu işi gerçekten seven kişiler içindir.

2 yorum

 1. Adsız
  Hxhxjsjsh
  • Unknown
   sakjdkslajdklsad
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.