DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Bölümü Nedir Ne İş Yapar İş İmkanları Maaşları

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Nedir, Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Maaşları, Havacılık Elektrik Ve Elektroniği İmkanları, Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Ne İş Yapar

Elektrik Ve Elektronik Denildiğinde Teknolojinin Bu Denli Gelişmiş Olduğu Bu Çağda Kullanım Alanlarının Ne Kadar Geniş Olduğu Oldukça Bellidir. Hayatımızın Her Alanında Elektrik Ve Elektronik Aletleri Kullanırız. Havacılık Sektörü De Bu Alanlardan Biridir. Fakat Bu İşin Farklı Bir İnceliği Vardır Uçak Teknolojisi De Elektrik Ve Elektronik Yapılar İle Çalışır. Bu Yönde Gelişen Bir Meslek Olan Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Bölümü Hakkında Merak Edilen Her Şeyi Aşağıda Bulabilirsiniz. Özellikle Bu Bölümü Tercih Edecek Öğrencilerin Bu Meslek Grubu İle İlgili Dikkat Etmesi Gereken Her Şey Buradadır.
Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Nedir,
Havacılık Elektriği Elektroniği Havacılık sektöründe uluslararası kalitede bakım, onarım ve tadilat gibi işler için mezunlar yetiştiren 4(dört) yıllık lisans bölümüdür. Üniversitelerin Havacılık Elektriği Ve Elektroniği Bölümünden Mezun Olan Kişiler Bu Yönde Diplomalarını Aldıktan Sonra İşlerini Yapma Hakkı Kazanırlar. Havacılık İle İlgili Uçak Teknolojileri İle İlgilenen Meslek Grubuna Denir. Uçak İçerisindeki Ve Uçağın Sefer Yapmasını Sağlayan Elektronik Sistemlerin Çalışması Ve Güvenli Bir Şekilde Bakımlarının Yapılması Gibi İşleri Yaparlar.

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Puan Türü

Öncelikle ilk bilmeniz gereken şeylerde biri, bölüm bir  lisans programıdır yani bu da demek oluyor ki bölüm 4 yıllık. Bölüme herhangi bir sınavsız geçiş hakkı bulunmamasına karşın, YKS’nin ilk oturumu TYT’ye girip iyi bir puan aldıktan sonra ikinci oturuma yani AYT sınavından da yeterli puan alındığı taktirde eğitim hakkı kazanabilirsiniz

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Ne İş Yapar?
Havacılık Elektriği Ve Elektroniği Genel Olarak Yaptığı İşleri Aşağıda Sıraladık.

-Uçakta Bulunan Elektronik Cihazların Bakımını Yapar.
-Uçak Sistemlerinin Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Eder.
-Uçakta Bulunan Ve Uçağın Havalanmasını Sağlayan Sistem Ve Parçaların Bakım Ve Onarımını Sağlar.
-Uçağın Uçuş İçin Uygun Olup Olmadığını Kontrol Eder Yakıt, Yağ Gibi Uçağın İhtiyaçlarının Karşılanması Yönünde Kontroller Yapar.
-Telsiz, Telefon, Anons Ve Bunun Gibi Tüm İletimi Sağlayan Bağlantıları Kontrol Eder Ve Bakımını Yapar.
Havacılık Elektriği Ve Elektroniği İş İmkanları Ve
Üniversitelerin Bu Bölümünü Kazandıktan Sonra 5 Veya 6 Yıl Kadar Bir Eğitim Aldıktan Sonra Bu Yönde Hizmet Vermeye Başlayabilirsiniz. Bu Diplomayı Aldıktan Sonra Çalışacağınız Yerler Hava Alanları, Uçak Bakımı Ve Tamirinin Yapıldığı Firmalar, Uçak İmalat Eden Firmalar Ve Uçaklar Ve Havacılık İle İlgili Çalışmalar Yapılan Tüm Kurumlarda İş İmkanı Bulabilirler. 

Havacılık Elektriği Ve Elektroniği Maaşları
Havacılık Elektriği Ve Elektroniği Devlet Kurumları Tarafından Kişi Başı Ödenen Maaş Tutarı 2500-3000 Türk Lirasıdır. Özel Kurumlarda Ücret Değişiklik Gösterir.asgari ücret ile ve yahut daha fazla maaş aldıklarıda bilinmektedir.
 Havacılık Elektriği Ve Elektroniği Yorumları
Havacılık Elektriği ve Elektroniği Bölümü Hakkında Oldukça Güzel Yorumlar Duymaktayız Yeni Muzun Olan Kişilerin İş Bulma İmkanı Oldukça Yüksektir. Ülkemizde Havacılık Sektörünün Bir hayli Gelişmesi Mezun Kişiler İçin Avantaj Sağlamaktadır. 
  1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
  2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
  3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
  4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
  5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
  6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.