DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Anestezi Bölümü İş Olanakları Maaşları

Anestezi bölümü, sağlık sektörü bölümlerinden biri olduğu için ekstra değerli ve güzel bölümlerden biri olmasının yanında, sağlık sektörünün içerisinde de önemli bir yer arz eden bölümlerden biridir. Öğrenciler açısından da 2 yıllık bir bölüm olması sebebiyle seçim oranı yüksek olan bölüm olmasının yanında, KPSS kontenjanının da fazla olması ile boşta kalma oranı oldukça düşük bölümlerden biridir.

Şimdi sizlere anestezi bölümü hakkında detaylı bilgiler verirken, Anestezi Bölümü Puan Türü, Anestezi Bölümü Hakkında Bilgi, Anestezi Bölümü İş İmkanları, Anestezi Bölümü Çalışma Olanakları, Anestezi Bölümü Ne İş Yapar, Anestezi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri, Anestezi Bölümü KPSS Atama Puanları, Anestezi mezun Maaşları Ne Kadar, Anestezi Bölümü Nasıldır, Anestezi Bölümü Yorumları gibi alt başlıklar ilgi aradığınız bilgiye kolayca ulaşmanızı sağlayacağız. Buyrun haberimizin devamında beraber inceleyelim...

Anestezi Bölümü Puan Türü, Anestezi Bölümü Hakkında Bilgi

Anestezi Bölümü, sağlık sektöründe bulunan 2 yıllık bölümlerden biridir. Yani bölüm bir ön lisans programı olup, sonrasında doğrudan meslek hayatına başlayabilmektesiniz. Ayrıca ilgili liselerden mezunsanız sınavsız geçiş hakkına da sahip olabilirsiniz.

Anestezi Bölümü İş İmkanları

Anestezi Bölümünden mezun bir birey, anestezi teknikeri olarak iş arayışlarına başlamaktadır. Bu da en kısaca özetlemek gerekirse ameliyat operasyonları gerçekeleşen tüm kurumlarda bir çok elemana ihtiyaç durulması anlamına gelmektedir. Yani tüm hastanelerde iş bulma imkanınız var. Ayrıca KPSS sınavından yeterli bir puan alabilirseniz kamu kuruluşlarında da çalışma imkanınız bulunmakta.

Anestezi Bölümü


2 Yıllık Anestezi Bölümü Ne İş Yapar?

Anestezi Bölümü mezunu olan bir birey anestezi teknikeri olarak işini bulduysa, adından da anlaşılacağı üzere, ameliyat olacak hastalara gerekli anestezi işlemlerini gerçekleştirir. Ancak bu konuda bilinmesi gereken detaylardan biri, anestezinin çok dikkatli yapılmasıdır ve tam olarak doğru yapılmamış bir anestezi, hastayı ölüme kadar sürükleyebilir.

Anestezi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

Anestezi bölümünden mezun bir birey eğer 4 yıllık bir lisans programına katılmak isterse, Dikey Geçiş Sınavı ile birlikte bunu gerçekleştirebilir. Bu sınavdan yeterli bir puan alınması koşulu ile geçilebilecek bölümler ise aşağıdadır:
 • Acil Yardım ve Alet Yönetimi
 • Hemşirelik
 • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri
 • Sağlık Yönetimi
 • Sosyal Hizmet
Anestezi Bölümü KPSS Atama Puanları 

Anestezi Teknikerliği KPSS atama puanları, sağlık sektöründe olması ile doğal olarak diğer bölümlere nazaran biraz daha yüksektir.Geçtiğimiz dönemin KPSS sınavında en düşük puan ile yerleştirilen anestezi teknikeri, 89 puan ile yerleşmiş en yüksek puan ile yerleşen anestezi teknikeri ise 98 puan almıştır.

Anestezi Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Anestezi teknikeri olarak iş bulmuş bir birey, eğer kamu kuruluşlarında iş imkanı sağladıysa başlangıç için alacağı Anestezi mezun maaşı 3000-3500 TL civarlarında iken, tecrübesi arttıkça bu 5000- 6000 TL miktarına kadar çıkmaktadır. Ancak özel sektörde bir anestezi teknikerliği işine başladıysa bu miktar biraz daha düşüş gösterebilir.

Anestezi Bölümü Nasıldır? Anestezi Bölümü Yorumları

Anestezi Teknikerliği mesleği, yalnızca bu mesleği severek yapacaksanız icra etmeniz gereken mesleklerden biridir. İnsanların hayatını kaybetmesi gibi riskler bulunan bir bölümde, her ne kadar yapmanız gereken işlemler çok komplike olmasa da, mesleğini sevmeyen birisi için zorlayıcı olabilir. Ancak eğer sağlık sektöründe bir alanda çalışmak istiyorsanız, sektör içerisinde en rahat bölümlerden biridir diyebiliriz.
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.