DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Eczane Hizmetleri Bölümü İş Olanakları Maaşları

Sağlık sektörü son dönemlerin en popüler ve en ihtiyaç duyulan bölümlerinden biridir. Bundan dolayı da sağlık sektöründe bulunan bölümlere rağmet artmasına karşın, iş olanakları konusunda herhangi bir azalma olmamaktadır. Bu şekilde sağlık sektörü kategorisinden biri olan Eczane Hizmetleri bölümü de 2 yıllık bölümler arasında en iyi seçeneklerden biri olarak görülebilir.

Bu yazımızda, Eczane Hizmetleri bölümü incelerken, Eczane Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi, Eczane Hizmetleri Bölümü Puan Türü, Eczane Hizmetleri Bölümü İş İmkanları ve Çalışma Olanakları, Eczane Hizmetleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, Eczane Hizmetleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri, Eczane Hizmetleri Bölümü KPSS Atama Puanları, Eczane Hizmetleri Bölümü Maaşları Ne Kadar ve Eczane Hizmetleri Bölümü Hakkında Yorumlar şeklinde alt başlıklar ile birlikte sizler ile birlikte inceleyeceğiz. Buyrun yazımızın devamında hepsi ve daha fazlası..

Eczane Hizmetleri Bölümü Puan Türü, Eczane Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi

Eczane Hizmetleri Bölümü puan türü 2 yıllık bölümlerden biri olup TYT sınavından yeterli puan almak yeterlidir. Yani bu bölümü isteyen öğrenciler YKS sınavına girmek zorunda olmayıp, eğer isterlerse bölümden mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavı ile birlikte 4 yıllık bölüme tamamlama imkanı bulunmaktadır.

Eczane Hizmetleri Bölümü İş İmkanları, Eczane Hizmetleri Bölümü Çalışma Olanakları

Eczane Hizmetleri Bölümü iş imkanları mezunların çalışacakları ortam hepimizin de bildiği eczanelerdir. Ancak eğer öğrenci isterse eczaneler dışında, bir çok ilaç firmalarında da çalışma imkanı bulunmaktadır. Eczanede çalışan bir Eczane Hizmetleri mezununun iş yerindeki sıfatı “Eczane Teknikeri“ olmak ile birlikte halk arasında Eczacının Yardımcısı olarak düşünülmektedir. Ayrıca KPSS sınavı ile birlikte devlet bünyesinde bazı yerlerde çalışabilmektedir.

Eczane Hizmetleri Bölümü Maaşları Ne Kadardır


Eczane Hizmetleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Eczane Hizmetleri Bölümü Ne İş yapar sorusu bölüm mezunu bir öğrenci genellikle aşağıda listelenmiş olan işler ile görevli olmaktadır:

 • Reçetede yazılı olan ilaçları hastaya vermek.
 • Eczacı tarafından verilen işleri yerine getirmek.
 • Ölçü ve tartı aletlerinin periyoduk kontrolünü yapmak.
 • Her akşam eczane kapanmadan önce nöbetçi eczane bilgisini tüm insanlara görünecek şekilde bir yere koymak.
 • Eczanenin laboratuvar bölümünde bulunan ilaçların güvenliğini ve temizliğini sağlamak.
 • Eczanede bulunan belgelerin kontrolünü sağlar.

Eczane Hizmetleri Dikey Geçiş Bölümleri

Eczane Hizmetleri Dikey geçiş bölümleri Bölümden mezun olan bir öğrenci DGS sınavı ile birlikte aşağıdaki bölümlere geçişini sağlayabilir:
 • Biyokimya
 • Kimya
 • Kimya Mühendisliği
 • Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya
Eczane Hizmetleri Bölümü KPSS Atama Puanları

 Bir eczane teknikeri olmak için KPSS sınavına hazırlanıyorsanız atamalar genellikle 75 puan ile 90 puan arasında gerçekleşmektedir. Özellikle yapılan KPSS sınavında atanan en düşük puan 75 olmuştur.

Eczane Hizmetleri Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Eczane Hizmetleri mezunu bir öğrencinin ilk iş arayışı esnasında kendisine teklif edilecek Eczane Hizmetleri maaş aralığı 3000 TL ile 3200 TL arasında olmaktadır. Ancak bu maaş aralığı kamu çalışanı için geçerlidir. Eğer ki özel kurumlarda iş aramaktaysanız bu ücret çok daha aşağılarda olabilmektedir. Bu durum ise KPSS atama puanlarının çok yüksek olmamasından dolayı pek tercih edilen ve önerilen bir seçenek değildir.

Eczane Hizmetleri Bölümü Nasıl? Eczane Hizmetleri Bölümü Yorumları

Eczane Hizmetleri Bölümü, genellikle çalışanlar tarafından önerilen bir bölümdür. Üniversite adayları için önerilen bölümlerden biri olan Eczane Hizmetleri, özellikle KPSS atama puanlarının da ideal olmasından dolayı öğrenciler için güzel bir açık kapı bırakmaktadır. Eğer ki eczanelerde çalışmak sizin için bir problem teşkil etmeyecekse ve puanınız Eczacılık bölümü için yeterli değilse, bu bölüm sizin için en iyi seçeneklerden biri olacaktır.
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.