DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Evde Hasta Bakımı Bölümü İş Olanakları Maaşları

Evde Hasta Bakımı Bölümü, sağlık sektörü içerisinde oldukça değerli ve saygıdeğer bölümlerden biridir. Hastane ya da benzeri yerlere çıkmakta zorlanan, genellikle yüksek yaşlı hastalar ile ilgilenen bu bölümün mensupları, çok değerli bir işe imza atmaktadır.

Bu yazımızda, Evde Hasta Bakımı Bölümü konusunda detayları incelerken, Evde Hasta Bakımı Bölümü Puan Türü, Evde Hasta Bakımı Bölümü Hakkında Bilgi, Evde Hasta Bakımı Bölümü İş İmkanları, Evde Hasta Bakımı Bölümü Çalışma Olanakları, Evde Hasta Bakımı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, Evde Hasta Bakımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri, Evde Hasta Bakımı Bölümü KPSS Atama Puanları , Evde Hasta Bakımı Bölümü Maaşları Ne Kadar, Evde Hasta Bakımı Bölümü Nasıldır, Evde Hasta Bakımı Bölümü Yorumları şeklinde alt başlıklar sizin bilgiye en kolay şekilde ulaşmanız için çabalayacağız. Buyrun birlikte Evde Hasta Bakımı Bölümünü inceleyelim.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Puan Türü, Evde Hasta Bakımı Bölümü Hakkında Bilgi

Evde Hasta Bakımı Bölümü, 2 yıllık bir önlisans programıdır. Yani bu da demek oluyor ki yalnızca TYT sınavından yeterli puan almanız ya da ilgili lise bölümlerinden mezun olmanız yeterlidir. Eğer ki bölümün içeriği ile ilgili bir bireyseniz kesinlikle severek okuyabileceğiniz bölümlerden biridir.

Evde Hasta Bakımı Bölümü İş İmkanları, Evde Hasta Bakımı Bölümü Çalışma Olanakları

Evde Hasta Bakımı Bölümü mezunu iseniz, ne iş yapacağınız üç aşağı beş yukarı belli diyebiliriz. Fizikse engeli olan ya da belli sebeplerden dolayı evden dışarı çıkamayan hastalar ile ilgilenmeniz gerekmektedir ve buna göre iş imkanları da oldukça fazladır.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Ne İş Yapar?

Evde Hasta Bakımı Bölümü mezunları evde bakımı yapılacak hasta ile ilgilenir ve hastanın ihtiyaçlarını belirleyerek ona göre bir tedavi programı hazırlar. Bunun ardından yaptığı tüm işlemleri kayıt altında tutup ve gerekli olduğundan ilgili birimlere bildirir. Evin fiziksel ortamı ile de ilgilenir ve hasta için en uygun hale getirir ve eğer varsa hastanın yakınlarına da yapılması gerekenler konusunda bir eğitim verir.

Evde Hasta Bakımı Bölümü çalışma olanakları

Evde Hasta Bakımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

Evde Hasta Bakımı Bölümü mezunları eğer isterse 4 yıllık bir lisans programına Dikey Geçiş Sınavı ile birlikte dahil olabilir. Geçiş yapabileceği bölümler ise aşağıdadır:
  • Hemşirelik
  • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
  • Beslenme ve Diyetetik
Evde Hasta Bakımı Bölümü KPSS Atama Puanları 

Eğer bir kamu kurumunda çalışmak istiyorsanız, son yapılan KPSS sınavında Evde Hasta Bakımı Bölümü yerleştirmesi 85 puan ile gerçekleşmiştir. Son dönemlerde aşağı yukarı bu puanlarda yerleştirme yapılan bölümde, kamu yerleştirmesi için minimum 85 ve üstü puan almanız gerekmektedir.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Maaşları Ne Kadar

Evde Hasta Bakımı Bölümü mezunları eğer bir kamu kuruluşunda mesleğini icra etmeye başlarsa ilk başlangıçta alacağı maaş yaklaşık olarak 2750 TL olacaktır. Özel kurumlarda ise bu durum biraz daha alt seviye olabilir.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Nasıldır? Evde Hasta Bakımı Bölümü Yorumları

Evde Hasta Bakımı Bölümü mezunu olarak devlet kurumlarına atanmayı başarabilirseniz rahat bir şekilde iş hayatınızı icra edebilirsiniz ancak maalesef ki devlet atamaları biraz kısıtlı tutmakta. Ancak yine de özel sektörde bu alanda bulunan işçi açığından dolayı boş kalmama ihtimaliniz çok daha fazla diyebiliriz. Eğer ki meslek olarak ilginizi çeken bir bölümse gönlünüz rahat bir şekilde bölüm tercihi yapabilirsiniz.
  1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
  2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
  3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
  4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
  5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
  6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.