DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü İş Olanakları Maaşları

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü, günümüz teknolojisinde oldukça önemli bir yere sahip olsa da, maalesef ki Türkiye içerisinde o kadar gelişmiş bölümlerden biri değildir. Nükleer tıpta teknik ve tedavi yöntemleri ile araştırmalar yaptığımız bölümde, 2 yıllık bir okuma dönemi sonrasında mezun olup iş arayışına girebilirsiniz.

Bu yazımızda, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü ile ilgili detaylı bilgilere yer verirken, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Puan Türü, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü İş İmkanları, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Çalışma Olanakları, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü KPSS Atama Puanları 2019, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Maaşları Ne Kadar, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Nasıl, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Yorumları alt başlıkları ile sizi bilgilendirmeye çalışacağız. Buyrun yazımızın devamında tüm bilgileri paylaşalım.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Puan Türü, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü, 2 yıllık bir program olup yalnıza TYT sınavına girip bu sınavdan yeterli bir puan almanız ile giriş yapabilirsiniz.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü İş İmkanları, Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Çalışma Olanakları

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü her ne kadar çok değerli bölümlerden biri olsa da ülkemizde henüz hem eğitim hem de iş açısından gelişmemiş bölümlerden biri olması sebebi ile mezunların kendi işlerini yapma oranı maalesef ki çok düşüktür.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Nükleer tıpta teşhis ve tedavi için radyoaktif maddeleri güvenli ve yetkin bir şekilde hazırlayıp kullanabilen, teknolojik cihazlarla görüntüleme ve görüntülerin gerekli işlemlerini yapabilen, radyasyon güvenliği konusunda eğitimli, gelişen teknolojiyi sahada uygulayabilecek teknik donanımda, bilgiyi sentezleme becerisine sahip nitelikli kişidir.

Görev ve İşlem Basamakları :
Nükleer Tıp Teknikeri; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

 • Tanısal amaçlı görüntüleme cihazlarını kullanmak
 • Tanısal amaçlı görüntüleme cihazlarının kalite kontrolünü yapmak
 • Sayım cihazlarını kullanmak
 • Radyoaktif maddeler kullanarak tetkikleri gerçekleştirmek
 • Açık radyoaktif kaynakları güvenli bir şekilde kullanmak

nükleer tıp teknikleri bölümü

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü mezunu kişiler eğer isterlerse Dikey Geçiş sınavı ile birlikte aşağıdaki bölümlere geçiş yapıp bir lisans diploması sahibi olabilir:
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
 • Hemşirelik
 • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü KPSS Atama Puanları 2019

Nükleer Tıp Teknikeri Bölümünün maalesef KPSS atamaları bulunmamaktadır.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü mezunu bir Nükleer Tıp Teknikeri, bir hastanede iş imkanı bulabilirse yaklaşık 2500 TL ile iş başlangıcı yapabilmektedir.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Bölümü Nasıldır? Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Yorumları

Nükleer Tıp, her ne kadar günümüzde oldukça değerli bölümlerden birisi olsa da maalesef ülkemizde yeterli ilgiyi ve alakayı görememektedir. Ancak bu konuda ilgili ve bu konuda kendisini geliştirmek isteyen öğrenciler tarafından ya da istediği 4 yıllık programı tutturamamış ve sonrasında tekrardan DGS ile şansını denemek isteyen öğrenciler için fırsat olarak görülebilir.
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.