DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü İş Olanakları Maaşları

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü. son zamanlarda yükselen bölümlerden biridir. Özellikle ülkemizde süt ve süt ürünlerinin çok tüketilmesinden dolayı bu alanda kaliteli ve güvenilir uzmanların az olması tüm piyasayı etkileyebiliyor.

Bu yazımızda ise Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü hakkında güncel bilgiler verirken, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Puan Türü, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü İş İmkanları, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Ne İş Yapar, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü KPSS Atama Puanları, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Maaşları Ne Kadar, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Yorumları gibi alt başlıklarda bölümü inceleyeceğiz. Detaylar için haberimizi okumaya devam ediniz...

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Puan Türü, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü 2 yıllık bir program olup, öğrenciler tarafından pek de tercih edilmeyen bir bölümdür. Ancak bu tercih edilmemesi dezavantaj değil aksine avantajdır. Daha sonrasında eğer öğrenci isterse 4 yıllık bir bölüme de dikey geçiş yapabildiği için eğer ki 4 yıllık bir bölüm için yeterli puan elde edilemediyse seçilebilir bölümlerden biridir.

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü İş İmkanları, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Çalışma Olanakları

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümünden mezun olan öğrencileri Süt ve Ürünleri Teknikeri ünvanı ile iş arayışına girer. Süt ve Ürünleri Teknikeri, sütün işlenmesi konusunda bilgi sahibi olup, bu alanda olan tüm fabrikalarda iş sahibi olabilir. Ayrıca KPSS'den yeterli puan alınması koşulu ile devlet bünyesinde çalışma imkanları bulunmaktadır.

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Avantajları ve İş Olanakları


Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümünden mezun olan Süt ve Ürünleri Teknikeri, üniversitelerin belirli bölümlerinde eğitim görevlisi olabilirken bunun yanında özel firmalarda, kamu kuruluşlarında ve bir çok yerde iş bulabilmektedirler. Bunun yanında eğer istenirse kendi iş yerlerini ve üretim ünitelerini kurabilirler.

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü mezunları eğer isterlerse Dikey Geçiş Sınavına girip aşağıdaki bölümlere devam edebilmektedirler:

 • Gıda Mühendisliği
 • Gıda Teknolojisi
 • Süt ve Süt Ürünleri
 • Beslenme ve Diyetetik
 • Kimya

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü KPSS Atama Puanları 2019

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü mezunları eğer kamu kuruluşlarında çalışmak isterlerse KPSS sınavına girerek atanma şansı elde edebilirler. Bunun için ise 2019 senesinde KPSS ile atanan mezunların en düşük atanma puanı 82 iken, en yüksek puan ise 86 olmuştur.

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü mezunları bir şekilde devlet bünyesinde çalışma imkanı elde edebilirse memur statüsünde olabilmektedir ve bu şartlar altında başlangıç maaşı 2400 TL olmaktadır. Ancak eğer ki özel sektörde bir iş ararsanız bu maaş biraz daha alt sınırda olabilmektedir.

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Nasıldır? Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Yorumları

Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü, öğrencilerin bölüme ilgisi vars tercih edilebilecek bölümlerden biridir. Ya da eğer ki öğrenci Dikey Geçiş Sınavı ile birlikte 4 yıllık geçebileceği bölümlerden birini okumak istiyorsa ve anlık olarak puanı yetmiyorsa bu bölümü okuyup sonrasında DGS ile tekrar deneme ve okuma şansını elde edebilir.
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.