DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü İş Olanakları Maaşları

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü, gelecek meslekleri açısından en büyük potansiyele sahip bölümlerden biridir. Gerek web tasarımı olsun gerek kodlama olsun ikisi de günümüzün vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olarak söylenebilir. Bu sebeple bu alanlara ilgisi olan öğrencilerin rahatlıkla seçebileceği bölümlerin başında gelmektedir.

Bu yazımızda Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü konusunda detaylı bilgiler verirken aynı zamanda Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Puan Türü, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Hakkında Bilgi, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü İş İmkanları, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Çalışma Olanakları, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Dikey Geçiş Sınavı Bölümleri, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü KPSS Atama Puanları, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Maaşları Ne Kadar, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Nasıldır, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Yorumları şeklinde alt başlıklara ayırıp aklınızda soru işareti kalmamasını da sağlayacağız. Gelin yazının devamında tüm soruları cevaplayalım.

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Puan Türü, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Hakkında Bilgi

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü 2 yıllık bir programdır yani bu da demek oluyor ki yalnızca TYT sınavından yeterli bir puan almanız ile bölüme girişinizi yapabilirsiniz. Eğer ki bölümün içeriği ile ilgili bir öğrenci iseniz kesinlikle bölümden keyif alabilirsiniz ancak eğer ki içerik olarak ilginizi çeken bir bölüm değilse kesinlikle uzak durmanız gereken bölümlerden biridir.

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü İş İmkanları, Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Çalışma Olanakları

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü mezunu biri olarak ister front-end web tasarımcı isterseniz de bir yazılımcı olarak iş arayıına girebilirsiniz. Daha çok özel sektörde iş bulma imkanınız bulunmaktadır ve eğer ki kendinizi bu alanda geliştirmiş biriyseniz, söylememiz gerekir ki bu bölüm, diplomanın en az önem arz ettiği bölümlerden biridir. Yani kendinizi geliştirdiğiniz sürece işsiz kalma ihtimaliniz bir o kadar azdır.

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü maaşları


Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Ne İş Yapar?

Aslında az önce de belirttiğimiz gibi, eğer ki bölümün içeriği ile ilgili bilgi sahibi değilseniz ve bu soruların cevabını çoktan bilmiyorsanız bu bölüm size göre değil demektir. Web Tasarımı konusu adından da anlaşılacağı üzere web sitelerinin tasarımlarına odaklanan bölüm dalıdır. Kodlama kısmı ise işin tasarım değil, tamamen arka boyutudur. Kodlama bölümünde biraz daha temel matematik ve analitik düşünme becerilerinizi kullanacak iken, web tasarım aşamasında ise tam tersi olarak tamamen görsel zekanızı kullanmak durumunda kalacaksınız.

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü öğrencileri eğer istlerlerse Dikey Geçiş Sınavı ile aşağıdaki bölümlere geçişini yapabilirler:
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Bilgisayr Mühendisliği
 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
 • Grafik Tasarım
 • Grafik Tasarımı
Ayrıca eğer öğrenci 4 yıllık bir açık öğretim programına katılmak isterse de aşağıdaki bölümleri seçebilir:
 • Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
 • Uluslararası İlişkiler
 • Yönetim Bilişim Sistemleri
 • Maliye
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
 • İktisat
 • Kamu Yönetimi
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
 • Konaklama İşletmeciliği
 • İşletme

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü KPSS Atama Puanları 2019

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü mezunu olduktan sonra KPSS sınavı ile kamu kurumlarında çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun için geçtiğimiz dönemin KPSS sınavlarında minimum puanla atanan memur 86 puan almışken maksimum puan ise 94 puan olmuştur.

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Bu bölümün en güzel yanlarından biri de maaşlarıdır. Çünkü bu mesleği icra eden kişilerin maaşlarının herhangi bir üst sınırı yoktur. Eğer ki siz kendinizi geliştirir ve sürekli daha iyi bir yazılımcı ya da tasarımcı olursanız her zaman maaşınız artacaktır. Ancak siz kendinizi hiç geliştirmemiş ve herhangi bir ekstranız yoksa asgari ücret ile iş aramak durumunda kalabilirsiniz.

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Nasıl? Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Yorumları

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü yazımız boyunca dediğimiz gibi, eğer ki ilginiz olan bir bölüm ve meslek ise seçmekten hiçbir zaman pişman olmayacağınız bir bölümdür. Ancak eğer ki ilginiz yok ve yalnızca para için istiyorsanız kesinlikle seçmemeniz gerekmektedir. Bu durumda tercih tamamen size kalmış.
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.