[AY'IN EN ÇOK OKUNANLARI]$type=carousel$cols=3$color=#e74c3c$ico=1

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Nedir Ne iş Yapar Maaşları

PAYLAŞ:

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Nedir Ne iş Yapar Maaşları Dikey Geçiş Bölümleri Çalışma Alanları İş İmkanları Bölüm Yorumları ve Bölüm Puan Türü

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Nedir Ne iş Yapar Maaşları
Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri

2 yıllık Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü tercih edecek üniversite adayları için Ceza infaz ve Güvenliği hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Ceza infaz ve Güvenliği Bölümü Nedir, Ceza infaz ve Güvenliği Ne iş yapar, Ceza infaz ve Güvenliği maaşları, Ceza infaz ve Güvenliği dikey geçiş bölümleri, Ceza infaz ve Güvenliği çalışma alanları,  Ceza infaz ve Güvenliği iş imkanları vb. gibi bölüm hakkında aklınıza takılan tüm konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Adalet Bakanlığınız meslek elemanı ihtiyacını karşılamak amacı ile Bölüm 2017 yılları içerisinde okutulmaya başlanılmıştır. Bölüm bir çok üniversitede okutulmaktadır.

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü Nedir - Hakkında Bilgi

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü Çoçuk ıslahevi, infaz ve koruma memurları ve ya ceza infaz kurumlarında hüküm giymiş tutukluların güvenliği, barınması, eğitimi ve bir çok faliyetileri hüküm giymiş tutukluları topluma geri kazandırmak için büyük bir görev üstlenen bireyler yetiştirmek için okutulan 2 yıllık bir üniversite bölümüdür.

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Puan Türü – Bölüm İçin Hangi Sınavlara Girilir?

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri bölümünü tercih edecek olan adaylar YKS(yükseköğretim Kurumları Sınavı) bünyesinde birinci oturum olan TYT(temel yeterlilik testi) Puan türü ile tercih yapabilir. Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri için girmeniz gereken tek sınav TYT’ dir. Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri 2 yıllık bir bölümdür. Bölüm tercihi için 150 baraj puanını geçmeniz gerekmektedir.Bölüm için staj da yapılmaktadır.

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri İş İmkanları – Mezunları Nerelerde Çalışır?

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri bölümü mezunları “İnfaz Ve Koruma Memuru” unvanı alırlar.İnfaz ve Koruma memuru iş imkanları memurluk statüsünde gerçekleştirir. İnfaz ve koruma memuru iş imkanı bakımından yüksek olan 2 yıllık bölümlerdendir. İnfaz Koruma memurları çalışma alanları şu şekildedir.

 • Adalet Bakanlığı Ve Adalet Bakanlığına Bağlı Kurum Kuruluşlarda
 • Ceza Tevkif Evleri(ıslahevi) Müdürlüklerine bağlı ceza infaz kurumlarında
 • Denetimli serbestlik Kurumlarında 
Çalışma alanlarında iş bulur. Yukarıdaki kurumlarda çalışma imkanına sahip olması için KPSS sınavından yeterli atama puanı almadı gerekmektedir. 

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü Ne İş Yapar?

Ceza İnfaz ve Koruma Memurları farklı görevlerde iş yapar. Kurumların farklı olması yapılan işinde farklı olmasına neden olur. Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri yaptığı işler şunlardır.

 • Üst/Amirlerin verdiği tüm görevleri yerine getirirler.
 • Denetimli serbestlikte olamların takip ve kontrolünü sağlarlar
 • Ceza evi ve ıslah evi kurumlarında hükümlü tutukluların eğitimi, barınması ve sosyal hayatları ile ilgilenirler 
 • Çalıştığı kurum ve kuruluşun kayıtlarını tutarlar.
 • Çalıştıkları ceza evlerinde ve ıslah evlerinde ara ara aramalara katılıp yasaklı olan malzeme olup olmadığını kontrol ederler.

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Maaşları Ne Kadar?

Ceza infaz ve Güvenlik hizmetleri maaşları çalıştıkları kurum kuruluşta memur statüsünde olduklarından maaşları aynıdır. Fakat çalışma yılı kıdem dereceye göre küçük değişiklikler gösterebilir. Uzun süre meslekte olan ceza infaz memuru maaşları yeni işe başlayan ceza infaz koruma maaşlarından daha yüksek olacaktır. Şöyle ki Ceza İnfaz Koruma Memur Maaşları 3500-4000 lira civarındadır.Maaşlar her yılın başında ve ortasında bir miktar artış göstermektedir.

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Atamaları

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri bölümü yeni bir bölüm olduğundan henüz kadro verilmedi. İlerleyen yıllarda bölüm için kadro açılacağını ümit ediyoruz.

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Dikey Geçiş Bölümleri

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri bölümü dikey geçiş yapabileceğiniz bölüm sayısı dört tanedir. Dikey geçiş nedir derseniz tercih ettiğiniz 2 yıllık bölümü 4 yıllık bir bölüme geçiş yapma fırsatı veren bir sınavdır.Ceza infaz Ve Güvenliği Hizmetleri DGS ye girip yeterli puan aldığınız taktirde aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilirsiniz. Ceza İnfaz Ve Güvenliği Dikey Geçiş Bölümleri Şunlardır.

 • Kamu Yönetimi (lisans)
 • Acil Yardım Ve Afet Bölümü (lisans)
 • Sosyal Hizmet (lisans)
 • Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi (lisans)
2 yıllık ceza infaz ve güvenliği hizmetlerinden bu 4 yıllık bölümlere geçiş yapabilirsiniz

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü Dersleri

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri iki yıl dört dönem eğitim süresi vardır. Ceza infaz ve güvenliği dersleri şunlardır;

Ceza İnfaz 1. Sınıf 1. Dönem Dersleri
Temel Bilgi Teknolojileri I, Genel Hukuk, Devlet Teşkilatı Ve Bakanlık Teşkilatı Yapısı, Meslek Etiği, Ceza İnfaz Kurumlarında İnsan Hakları, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Türk Dili I, Üniversite Yaşamına Uyum, Temel Yabancı Dil (İngilizce).
Ceza infaz 1. Sınıf 2. Dönem Dersleri
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Türk Dili II, Temel Bilgi Teknolojileri-II, Kamu Personeli Mevzuatı, Ceza İnfaz Kurumu Güvenliği, Mesleki Müdahale Teknik Ve Taktikleri, Genel Hukuk-II, Psikoloji, Temel Yabancı Dil (İngilizce).
Ceza infaz 2. Sınıf 1. Dönem Dersleri
Ceza İnfaz Kurumu Yönetimi, İnfaz Hukuku, Uyap, Ekip Çalışması, Temel Hak Ve Özgürlüklerin Korunması, İş Sağlığı Ve Güvenliği, Staj.
Ceza İnfaz 2. Sınıf 2. Dönem Dersleri
Ceza İnfaz Kurumlarında Psikososyal Yaklaşımlar, Yazılı Anlatım Türleri Ve Doküman Yönetimi Sistemi, İletişim, Kriminoloji, Ceza Muhakemesi Hukuku, İnsan Hakları İhlallerine Karşı Başvuru Mekanizmaları.

Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü Yorumlar

Bölüm hakkımda bir çok bilgiyi tercih yapacak adaylar için bir araya getirdik. Ceza İnfaz ve güvenlik hizmetleri nedir, Ceza İnfaz ve güvenlik hizmetleri puan türü, Ceza İnfaz ve güvenlik hizmetleri iş imkanları, Ceza İnfaz ve güvenlik hizmetleri maaşları, Ceza İnfaz ve güvenlik hizmetleri dgs geçiş, Ceza İnfaz ve güvenlik hizmetleri dersleri gibi konuları yazımızda işledik fakat bölümü okuyan ve ya bölümden yeni mezun olmuş kişilerin yorumlara tecrübeleri Aktarması bölümü tercih edecekler için fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda ceza infaz ve güvenlik hizmetleri bölümünü tercih edecekler merak ettikleri konuları yorumda yazabilirler.

YORUMLAR

BLOGGER
Ad

2 YILLIK BÖLÜMLER,260,4 YILLIK BÖLÜMLER,177,AÖF BÖLÜMLERİ,17,DGS,238,GENEL,20,KONU ANLATIMI,1,KPSS,1,KPSS PUANLARI,212,MAAŞLAR,6,MESLEK REHBERİ,4,MİS,3,ÖĞRENCİLERE TAKTİKLER,3,REHBERLİK,8,TYT,5,TYT PUANLARI,165,ÜNİVERSİTESİLER,8,YGS-LYS REHBERİ,1,
ltr
item
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi: Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Nedir Ne iş Yapar Maaşları
Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Nedir Ne iş Yapar Maaşları
Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Nedir Ne iş Yapar Maaşları Dikey Geçiş Bölümleri Çalışma Alanları İş İmkanları Bölüm Yorumları ve Bölüm Puan Türü
https://1.bp.blogspot.com/-vU3Az3GkQac/XvLT9u6qn7I/AAAAAAAAEZs/DhBnwt0IQJsBJrTOx56T_8TDgUUtxsXjwCK4BGAsYHg/w320-h188/E1346E9F-991F-4E6C-8A32-3A1D24C5E804.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-vU3Az3GkQac/XvLT9u6qn7I/AAAAAAAAEZs/DhBnwt0IQJsBJrTOx56T_8TDgUUtxsXjwCK4BGAsYHg/s72-w320-c-h188/E1346E9F-991F-4E6C-8A32-3A1D24C5E804.jpeg
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi
https://www.universiterehberi.org/2020/06/ceza-infaz-ve-guvenlik-hizmetleri-nedir.html
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/2020/06/ceza-infaz-ve-guvenlik-hizmetleri-nedir.html
true
1164847078140124939
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Yayın Bulunmadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE DEVAMINI OKU Cevapla Cevaplama İptal Sil Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aramanıza uygun bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Geri Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şİmdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftayı geçmiş Takipçiler Takip Et BU YAYIN ÖZELDİR Açmak için lütfen paylaşın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy