DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Nedir Ne iş Yapar Maaşları

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Nedir Ne iş Yapar Maaşları
Dijital Medya Ve Pazarlama

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü 2 yıllık önlisans bölümüdür. Bölüm hakkında bilgi vereceğimiz konular Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Nedir, Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü ne iş yapar, Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü puan türü, Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü DGS bölümleri, Dijital Medya Ve Pazarlama atamaları, Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü imkanları ve Dijital Medya Ve Pazarlama maaşları gibi bölüm hakkında merak ettiğiniz tüm konulara cevap olacak nitelikte hazırlanmıştır. Şöyleki geçmişte satacağınız ürünü ve ya malı pazarda, dükkanda ve ya kapı kapı dolaşıp satmanız gerekiyordu bu da uzun yorucu bir iş hayatı demek oluyor. Ancak şu an her şey dijital ortamda pazarlamadan, ticarete aklınıza gelebilecek her şey artık e-ticaret yapan şirket ve firmalar real satış yapanlara nazaran daha fazla satış ve orantılı olarak daha fazla kazanç sağlamakta dijital medyayı kullanan şirketler bu sektörden iyi kazançlar elde etmekte işte Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü bu yünden hizmet vermektedir. Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü yeni bir bölüm ve yalnızca 2 özel üniversite de eğitim verilmektedir. (İstanbul Kültür Üniversitesi, Ostim Teknik Üniversitesi) Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü alımlarını yapmaktadır.

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Nedir - Hakkında Bilgi

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü; dijital medya ve pazarlama alanına bütünü ile hakim, e-ticaret sosyal medya, seo, google adwords, internet ve mobil pazarlama, grafik tasarımı ve web tasarımı gibi konularında uzman bireyler yetiştirmek amacı ile eğitimi verilen önlisans programıdır. 

Dijital Medya Ve Pazarlama Puan Türü - Gireceği Sınavlar Hangileri 

Dijital Medya ve Pazarlama Bölümünü tercih edecek olan adaylar YKS’nin ilk oturumu TYT puan türü ile tercih yapabilir. Dijital Medya ve Pazarlama bölümü için girmeniz gereken tek sınav TYT’dir. Dijital Medya ve Pazarlama Bölümü 2 yıllık bir bölümdür. Bölümde staj yapılmaktadır. Bölüm özel üniversitelerde okutulmakta bu sebepten burslu, yarı burslu ve ücretli okuyabilirsiniz.

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Ne İş Yapar - Görevleri 

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü ne iş yapar sorusu bölümden başarı ile mezun olan bireyler genel olarak işleri dijital ortamda olmaktadır. Şöyle ki Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü görevleri şunlardır;
 • Çalıştığı firmanın rakiplerini analiz eder çalışmalarını ona göre ayarlar
 • Kampanya ve reklam(google adwords) gibi harcama miktarını belirler
 • Firmanın kampanyalarını düzenler
 • Çalıştığı şirket ve ya firmanın e-ticaret ve web site trafik analizini, seo(arama motoru optimizasyon) ayarlarını yapar.
 • Firmanın sitesini düzenler E-ticaret/web site gireceği ürünleri ve içerikleri ayarlar 
 • E-ticaret, blog, web site ve sosyal medya hesapları açar ve bunları düzenler.

Dijital Medya Ve Pazarlama İş İmkanları - Olanakları 

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü iş imkanı Kamu kurumlarında şu an için bulunmamakta. Fakat özel sektörde Dijital Medya Ve Pazarlama Olanakları bir hayli fazla özellikle günümüzde aklınıza gelebilecek her şey dijital ortama taşınıyor olması bölümün İş imkanı bakımından büyük avantajlarından tabiki kendini geliştirmiş, yenilikçi kişiler iş imkanı bakımından güzel ortamlarda çalışma fırsatı yakalamaktadır.Genel olarak dijital ortamla çalışma alanlarını kapsamaktadır. Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Çalışma alanları şunlardır;

 • Web Tasarımı yapmak
 • Sosyal Medya Yöneticiliği alanında çalışmalar
 • Sosyal Medya Uzmanlığı alanında 
 • Kendi Reklam Ajansı ve ya Reklam Ajanslarında çalışabilir.
 • Büyük web Sitelerinin metin yazarlığını yapabilir
 • Şirket ve firmaların internet ve mobil pazarlama yöneticiliğini üstlenir
 • Dijital medya Grafik Tasarımı yapabilir
 • E- ticaret sitelerinde satış yapabilir yada kendi e-ticaret sitesini kurarak satış yapabilir
 • Sanal/çevrimiçi haber ajanslarında çalışır
 • Basın ve Medya Danışmanlığı alanında çalışır.
 • Web siteleri ve ya e- ticaret sitelerinin google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmasını ve konumunu koruması için belirli ücret karşılığında SEO(arama motoru Optimizasyon) yapar.
 • Web siteleri ve ya e- ticaret sitelerinin daha fazla kitleye ulaşması için google’a ücretli reklam Google Adword(arama motoru Reklamcılığı) verebilir.

Dijital Medya Ve Pazarlama Maaşları Ne Kadar - Kazanç

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Maaşları mezun olan kişiler genel olarak özel sektör ve ya kendi işlerini yapmaktadır. Özel sektörde Dijital Medya Ve Pazarlama Uzmanı maaşı 3500-4500 tl civarında olmaktadır. Fakan kendi işinin patronu olmak isteyip kendi işini yapan E-ticaret sitesi açıp ve bu yolda iyi bir duruma gelen Dijital Medya Ve Pazarlama uzmanı maaşı 45.000-50.000 tl civarında olmaktadır. Yapacağı işe ve sermaye durumuna göre farklılıklar olabilir.

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Dersleri - Dönem Dersleri

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Dersleri 2 yıl 4 dönem olarak bahar ve güz şeklinde verilmektedir. Şöyle ki Dijital Medya Ve Pazarlama dersleri şu şekilde olmaktadır.

Dijital Medya ve Pazarlama 1. Sınıf 1. Dönem Dersleri
Dijital Pazarlama ve Reklamcılık, Yeni Medyaya Giriş, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Politikaları, Görsel İletişim Tasarımı I, İş Sağlığı ve İş Güvenliği, Mesleki Matematik, Girişimcilik Projesi I, Türk Dili I, Üniversite Hayatına Giriş, Mesleki İngilizce I.

Dijital Medya ve Pazarlama 1. Sınıf 2. Dönem Dersleri
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Medya İşletmeciliği, Dijital Metin Yazarlığı, Görsel İletişim Tasarımı II, İletişim Tarihi, İşyeri Deneyimi, Girişimcilik Projesi ll, Türk Dili II, Geleceğin İnşası, Mesleki İngilizce II.

Dijital Medya ve Pazarlama 2. Sınıf 1. Dönem Dersleri
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Marka Yönetimi, E-ticaret, Dijital Kampanyalar ve Tüketim, Bilişim Hukuku, İletişimde İkna ve Algı, Yeni Medya Kuramları, Mesleki İngilizce III, Staj.

Dijital Medya ve Pazarlama 2. Sınıf 2. Dönem Dersleri
İş Yeri Eğitimi (Staj)

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri - DGS Geçiş Yapılan Bölümler

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü yazı başında belirttiğimiz gibi yeni bir bölüm olmasından dolayı Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü dikey geçiş bölümleri şu an bulunmamaktadır. İlerleyen zamanlarda bölüm için DGS geçiş yapılan bölümler açıklanması durumunda yazımızı güncelleyeceğiz.

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Atamaları - KPSS

Dijital Medya Ve Pazarlama atamaları henüz açılmadı bölümün yeni olmasından dolayı zamanla bölüm için KPSS’de kontenjan verileceğini düşünüyoruz.

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Nasıl - Yorumları

Dijital Medya Ve Pazarlama tercih edecek olan adaylar ve ya bölüm şu an okuyan kişiler bölüm hakkında merak ettiği konuları yorumlara ekleyebilirsiniz. Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümünü tercih edecekler merak ettikleri konuları şu an bölümü okuyan Kişilere ulaşması bakımından yorumlardan iletebilir.

Dijital Medya Ve Pazarlama Bölümü Sıkça Sorulanlar - Merak edilen konular

Soru:Sosyal medya uzmanı ne kadar maaş alıyor?
Cevap: Sosyal medya uzmanı maaşları çalıştığı işe göre değişiklik göstermektedir. İşin yoğunluğu, zorluğu maaşını/kazançını arttırmaktadır. Şöyle ki sosyal medya uzman maaşı 3500-4500 tl civarında olmaktadır. Yaptığı işe göre fazla kazançta sağlayabilir.

Soru:Dijital Pazarlama Uzmanı Ne Demek?
Cevap: Bulunduğu Firmanın ve ya şirketin Çalıştığı sektör için potansiyel kitleyi tespit ederek sektörü tanınır hale getirmek amacı ile çalışan kişilerdir.

Soru:E Ticaret Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?
Cevap: E-ticaret uzmanı maaşı özel sektörde çalıştığı bölüme göre farklılıklar olmakla beraber ortalama bir e ticaret uzmanı maaşı 4000-4500 civarlarında olmaktadır. Kendi işi ile uğraşan e ticaret uzmanı kazancı sektöre ve sermayesine göre 45.000-5000 civarındadır.
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.