DersimiX Online Ders Birebir Ders

Size Özel Reklam

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Nedir Ne iş Yapar Maaşları

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Nedir Ne iş Yapar Maaşları
Ev Tekstili Tasarımı

Ev tekstili Tasarımı Bölümü hakkında güncel bilgilerin bulunduğu yazımızda içerik olarak Ev tekstili Tasarımı Bölümü nedir, Ev tekstili Tasarımı Bölümü ne iş yapar, Ev tekstili Tasarımı çalışma alanları, Ev tekstili Tasarımı Bölümü DGS bölümleri ve Ev tekstili Tasarımı maaşları gibi konuları ele aldık Ev tekstili Tasarımı Bölümü yeni bir bölüm hali hazırda mezunu bulunmamaktadır. İlk öğrenci eğitimi 2019 senesinde başlayan Ev tekstili Tasarımı Bölümü önlisans bölümüdür. Bölüm özel İstanbul Kültür Üniversitesinde Okutulmaktadır. Ev tekstili Tasarımı Bölümünü burslu, yarı burslu ve ücretli eğitimini alabilirsiniz.

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Nedir - Hakkında Bilgi

Ev tekstili Tasarımı Bölümü bir çok yerde kullanılan ev, şirket ve ofis gibi yerlerin tekstil ürününün tasarımı ve üretimini yapan meslek elemanları yetiştiren 2 yıllık önlisans programıdır.

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Puan Türü - Gireceği Sınavlar Hangileri 

Ev Tekstili Tasarımı Bölümünü tercih edecek olan adaylar YKS’nin ilk oturumu TYT puan türü ile tercih yapabilir. Ev Tekstili Tasarımı bölümü için girmeniz gereken tek sınav TYT’dir. Ev Tekstili Tasarımı Bölümü 2 yıllık bir bölümdür. Bölümde staj yapılmaktadır. Bölüm özel üniversitelerde okutulmakta bu sebepten burslu, yarı burslu ve ücretli okuyabilirsiniz.

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Ne İş Yapar - Görevleri

Ev Tekstili Tasarımı bölümü ne iş yapar konusunda bölüm mezunlarının görevleri şunlardır.
 • Üretimini Yapacağı Ürünün Hammaddesini Ayarlar
 • Ürünün Tasarımını Nasıl Olacağını Çizer 
 • Tasarımını Yapacağı Ürünün Maliyetini Hesaplar 
 • Tasarımını Yaptığı Ürünün Tüm Aşamalarında Görev Alır
 • Ürünü Tasarlar
 • Tasarımını Yaptığı Ürünü Satışa Sunar

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü İmkanları - Olanakları 

Ev Tekstili Tasarımı bölümünden başarı ile mezun olan kişi “ Ev Tekstili Tasarımcısı” unvanına sahip olur. Ev Tekstili Tasarımı bölümü Kamu alanında iş imkanı hiç yok denecek kadar azdır. Özel sektörde olanakları daha yüksektir. Genel olarak Ev Tekstili Tasarımı bölümü imkanları şunlardır.
 • Ür-ge/Ürün Geliştirme
 • Ar-ge/Araştırma Geliştirme
 • Tasarım olan departmanlar
 • Koleksiyon hzrlık
 • Özel sektörde Tekstil Fabrikaları

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Maaşları Ne Kadar - Kazançları

Ev Tekstili Tasarımı bölümü Maaşları kamuya atanma durumunda ev tekstili tasarımcısı maaşı 4000-4500 tl civarında olacaktır. Özel sektörde çalışma alanına göre faklar olsa bile ortalama ev tekstili tasarımı maaşı 3500-4000 tl civarındadır.

Ev Tekstili Tasarımı Atamaları - KPSS 

Ev Tekstili Tasarımı bölümü henüz yeni ve mezunu bulunmadığından KPSS ataması bulunmamaktadır. Ancak bölümü ataması olacağını pek sanmıyoruz. Genel olarak özel sektörde iş imkanları bulunuyor.

Ev Tekstili Tasarımı Dikey Geçiş Bölümleri - DGS Geçiş Yapılan Bölümler 

Ev Tekstili Tasarımı bölümü Dikey geçiş bölümleri önlisans mezunu kişiler bölüm ile alakalı lisans bölümlerine geçiş yapabileceği bölümlerdir. Ev Tekstili Tasarımı bölümü DGS geçiş bölümleri şunlardır.
 • Moda Tasarımı
 • Tekstil Tasarımı
 • Tekstil ve Moda Tasarımı
 • Moda ve Tekstil Tasarımı
 • Tekstil Mühendisliği 

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Dersleri - Dönem Dersleri

Ev Tekstili Tasarımı bölümü 2 yıl 4 dönem bahar-güz olarak eğitim vermektedir. Ev Tekstili Tasarımı Dersleri şunlardır.

Ev Tekstiline Giriş, Tekstil Teknolojisi, Desen, Dekorasyon ,İç Mekan, Jakarlı Kumaş Tasarımı, Brode Tasarım, Halı Tasarım, Dijital Ve Transfer Baskı, Varyant, Ev Tekstilinde Baskı, Ev Tekstilinde Dokuma,Ev Tekstilinde Örme, Ev Tekstili Trendleri, Marka Yönetimi, Üretim ve Maliyet, Satış ve Pazarlama, Trend, Mekanda Çağdaş Eğilimler, Bilgsayar Destekli Baskı Tasarımı, Bilgisayar Destekli Jakar Tasarımı, Tekstil Tasarımı (SİMETRİ Programı), Çağdaş Moda Akımları, Mesleki Teknik Çizim, Kumaş Yapı Bilgisi, Sunum Teknikleri, Yabancı Dil, Proje Geliştirme

Ev Tekstili Tasarımı Bölümü Nasıl - Yorumları

Ev Tekstili Tasarımı bölümü henüz yeni bir bölüm 2019 itibari ile eğitim vermeye başlayan bölümde Şu an bulunan kişiler bölüm hakkında tecrübelerini yorumlara aktarabilir. Bu sayede bölümü tercih edecek adaylara yol göstermiş olursunuz. Ayrıca bölümü tercih edecek adaylar merak ettikleri konuları yorumlara ekleyebilirsiniz.
 1. "İsimsiz" olarak yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "ANONİM"i seçin.
 2. Takma adla yorum yapmak için "ADI/URL"yi seçerek herhangi bir isim yazın.
 3. Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
 4. Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
 5. Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
 6. Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.