[AY'IN EN ÇOK OKUNANLARI]$type=carousel$cols=3$color=#e74c3c$ico=1

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Nedir Ne İş Yapar Maaşları

PAYLAŞ:

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Nedir Ne İş Yapar Maaşları , Puan Türü, Dikey Geçiş Bölümleri Ve Daha Fazlası

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Nedir Ne İş Yapar Maaşları
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümü tercih edecek adaylar için bölüm hakkımda tüm sorularınızın cevabı niteliğinde tanıtımını Gaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümü nedir, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi ne iş yapar, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümü iş imkanları, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümü puan türü, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi maaşları ve Dikey geçiş bölümleri hakkında bilgileri vereceğiz. Bölüm kamu kurumlara ataması az bulunan bölümler arasında yer almaktadır bu yüzden terciğinizi yaparken aklınızda bulunsun. Her sene Gaz ve Tesisatı Teknolojisi KPSS ataması 3-4 kişiyi geçmemektedir.Ancak bölümü tercih edecek adaylar işi öğrenip “tekniker“ ünvanına sahip oldukları zaman Gaz ve Tesisatı Teknikeri olarak serbest mesleğini icra edebilirler.

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Nedir - Hakkında Bilgi

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü; gazla ilgili tüm bilgileri bilen, doğalgaz tesisatı ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştiren, gaz ve tesisatı cihaz ve sistemlerinin montajı bakımı ve onarımını yapabilecek meslek elemanları yetiştiren önlisans bölümüdür. Gaz ve Tesisatı Teknolojisi mezunları “ Gaz ve Tesisatı Teknikeri” ünvanına sahip olur.

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Puan Türü - Gireceği Sınavlar Hangileri 

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümünü tercih edecek olan adaylar YKS’nin birinci oturumu TYT’nin puan türüne göre tercihlerini yapabilir. Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü için girmeniz gereken tek sınav TYT’dir. Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü 2 yıllık bir bölümdür. Bölümü tercih edecekler 150 baraj puanını geçmesi gerekmektedir. Bölümü okuyanlar staj yapmaktadır.

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Ne İş Yapar - Mezunu Görevleri 

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü ne iş yapar çalışma ortamlarına göre yaptıkları işler ve görevlerinde farklar bulunmaktadır. Kamu kurumlarında çalışan Gaz ve Tesisatı Teknikeri görevi çalıştığı alana göre değişkenlik gösterecektir. Örn. Çalıştığı kurumda kaloriferci, tesisatçı ve ya bakımcı olarak iş yapabilir. Özel sektörde ise doğalgaz dağıtım şirketleri bünyesinde iş yaparlar. Kısacası Gaz ve Tesisatı Teknikeri ne iş yapar, Gaz ve Tesisatı görevleri şunlardır;
 • Doğalgaz tesisatını binalara yerleştirilmesine yardımcı olur.
 • Doğalgaz tesisatı ve cihazlarının bakım ve onarımını yapar.
 • Tesisat Altyapı çalışmalarını yapar
 • Arıza bildirimi yapılan yerlere giderek müdahale eder
 • Doğalgaz tesisatının çalışırlığının devamını sağlar.
 • Doğalgaz ile ilgili ürünlerin üretiminde görev alır.
 • Doğalgaz ve cihazların montajında görev alır.

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü İmkanları - Olanakları

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümü yazımızın başında belirttiğimiz gibi KPSS ataması bulunuyor. Ancak her yıl bölüm için açılan kontenjan sayısı 3-4 arasında olmakta. Gaz ve Tesisatı Teknikleri için KPSS önlisans sınavından yüksek puan almanız durumunda bu 3-4 kişilik kontenjana dahil olabilirsiniz. Atanamayan Gaz ve Tesisatı olanakları kamu ile sınırlı değildir. Özel sektörde imkanları daha fazladır. Şöyle ki Gaz ve Tesisatı iş Olanakları Şunlardır.

 • Üniversiteler
 • BOTAŞ 
 • Gaz dağıtım şirketleri 
 • Doğalgaz cihazları teknik servisleri
 • İnşaat sektörü yapı-tesisat işleri
 • Kendi iş yerleri
 • Gazlı Isıma olan tüm yerlerde

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Maaşı  Ne Kadar - Kazançları

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi maaşları Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli Gaz ve Tesisatı Tekniker maaşı 4000-4500 tl civarındadır. Özel sektörde çalışan Gaz ve Tesisatı Teknolojisi maaşları 3500-4000 tl civarındadır. Aynı zamanda kendi iş yerinde çalışan satış, tadilat, onarım ve montaj yapan Gaz Ve Tesisatı Teknikeri kazançları daha yüksek olmaktadır.

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri - DGS Geçişleri

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümünden başarı ile mezun olan kişiler DGS sınavına girmeleri ve Gaz ve Tesisatı Dikey Geçiş Bölümlerinden istenilen puanı almaları durumda 4 yıllık lisans bölümüne geçiş hakkı kazanır. Gaz ve Tesisatı Teknolojisi DGS geçiş bölümleri şunlardır.
 • Enerji Sistemleri Mühendisliği
 • Enerji Yönetimi
 • Makine Mühendisliği
 • Nükleer Enerji Mühendisliği

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Dersleri - Verilen Eğitim

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü dersleri 2 yıllık 4 dönem olarak okutulmaktadır. Gaz ve Tesisatı Teknolojisi dersleri şunlardır.

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi 1. Sınıf 1. Dönem Dersleri

Mesleki Matematik – I, Fizik, Temel Tesisat İşlemleri, Teknik Resim, İş Güvenliği, Tesisat Servis Hizmetleri, Türk Dili ve Edebiyatı – I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi – I, Yabancı  Dil – I.

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi 1. Sınıf 2. Dönem Dersleri

Mesleki Matematik – II, Doğalgaz Tesisatı – I, Bilgisayar Destekli Tasarım, Boru Kaynakçılığı, Türk Dili ve Edebiyatı – II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi – II, Yabancı  Dil – II, Bilgi ve iletişim Teknolojisi.

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi 2. Sınıf 1. Dönem Dersleri

Doğalgaz Tesisatı – II, Isıtma Sistemleri – I, Etüt ve Proje Teknikleri – I, Malzeme Teknolojisi, Tesisat Meslek resmi, Bakım Arıza ve Onarım, Güneş enerjisi, İşletme Yönetimi – I, Mesleki Yabancı Dil – I, İletişim.

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi 2. Sınıf 2. Dönem Dersleri

Doğalgaz Dağıtım Hatları, Isıtma Sistemleri – II, İklimlendirme Tekniği, Termodinamik, İşletme Yönetimi – II, Mesleki Yabancı Dil-II, Etüt ve Proje Teknikleri – II, Kalite Güvence ve Standartlar, Meslek Etiği, Yaz Stajı

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Atamaları - KPSS

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi KPSS atamaları 5 yılda toplam atanan sayısı 15 her yıl 3-4 kişiyi geçmemiştir.
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi KPSS taban puanları 85 ve üzeri atama görmüştür.

Gaz Ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Yorumları - Nasıl

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü hakkında Gaz ve Tesisatı Teknolojisi nedir, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi puan türü, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi maaşları, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi dersleri ve Gaz ve Tesisatı Teknolojisi ne iş yapar gibi birçok konu hakkında bilgi vermeye çalıştır. Fakat bölümden mezun olmuş kişilerin tecrübeleri ve ya bölümü şu an okuyan kişiler bölümü tercih edecekler için yorumlara yol göstermek amaçı ile bilgilerini aktarabilir. Aynı zamanda bölümü tercih edecek adaylar merak ettikleri konuları yazabilirler.

YORUMLAR

BLOGGER: 1

Ad

2 YILLIK BÖLÜMLER,260,4 YILLIK BÖLÜMLER,177,AÖF BÖLÜMLERİ,17,DGS,238,GENEL,20,KONU ANLATIMI,1,KPSS,1,KPSS PUANLARI,212,MAAŞLAR,6,MESLEK REHBERİ,4,MİS,3,ÖĞRENCİLERE TAKTİKLER,3,REHBERLİK,8,TYT,5,TYT PUANLARI,165,ÜNİVERSİTESİLER,8,YGS-LYS REHBERİ,1,
ltr
item
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi: Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Nedir Ne İş Yapar Maaşları
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Nedir Ne İş Yapar Maaşları
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü Nedir Ne İş Yapar Maaşları , Puan Türü, Dikey Geçiş Bölümleri Ve Daha Fazlası
https://1.bp.blogspot.com/-IOWdksswam0/XvT_aRCHWxI/AAAAAAAAEb4/1gyZtDmVFPU8yQu19Mtjb6QY3-fISXfkQCK4BGAsYHg/w320-h188/A6101EB7-B5CE-475F-BC3A-37C4421E8849.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-IOWdksswam0/XvT_aRCHWxI/AAAAAAAAEb4/1gyZtDmVFPU8yQu19Mtjb6QY3-fISXfkQCK4BGAsYHg/s72-w320-c-h188/A6101EB7-B5CE-475F-BC3A-37C4421E8849.jpeg
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi
https://www.universiterehberi.org/2020/06/gaz-ve-tesisat-teknolojisi-bolumu-nedir.html
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/2020/06/gaz-ve-tesisat-teknolojisi-bolumu-nedir.html
true
1164847078140124939
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Yayın Bulunmadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE DEVAMINI OKU Cevapla Cevaplama İptal Sil Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aramanıza uygun bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Geri Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şİmdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftayı geçmiş Takipçiler Takip Et BU YAYIN ÖZELDİR Açmak için lütfen paylaşın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy