[AY'IN EN ÇOK OKUNANLARI]$type=carousel$cols=3$color=#e74c3c$ico=1

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları

PAYLAŞ:

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji bölümü nedir, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji iş imkanları, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji bölümü hakkında yazı içeriği olarak Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji bölümü nedir, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji iş imkanları, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji puan türü, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji çalışma alanları, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji DGS geçiş bölümleri, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji maaşları vs. Konularında bilgi vereceğiz. 2 yıllık Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji bölümü henüz yeni açılan bir bölüm Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde eğitimi verilmeye başladı bölüm yeni olduğu için ilgi gören bir 2 yıllık bölümdür.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Nedir?

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji: Hibrit araçlar ve Elektrikli araçların bakım, onarım ve araçların çalışır hale getirmek için tamir hizmetlerini yapan bu alanda çalışacak teknikerler yetiştiren önlisans bölümüdür. Bölüm henüz Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde eğitimi verilmektedir. 

2 Yıllık Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Puan Türü - Gireceği Sınavlar 

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümünü tercih edecek olan adaylar YKS’nin ilk oturumu TYT puan türü ile tercih edebilir. Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü İçin girmeniz gereken tek sınav TYT’dir. Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü 2 yıllık bir bölümdür.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü İş İmkanları - Olanakları

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Kamu kurum ve kuruluşlarında ayrıca özel sektörlerde çalışma olağanına sahiptir. Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi İş imkanı ve Çalışma Alanları şunlardır;

 • Hibrid araç üretimi yapan firma-işletmeler
 • Elektrikli araç üretimi yapan firma-işletmeler
 • Hibrid ve Elektrikli araçların parça üretimi yapan işletmelerde
 • Pil üretimi ve kalite kontrol test alanlarında çalışma sağlayan işletmeler
 • Savunma Sanayi işletmeleri(aselsan, roketsam vs) çalışır
 • Araç modernizasyon işletmeleri
 • Otomotiv elektroniği alanlarında çalışan işletmeler
 • Hibrit araç elektronik donanım test ve geliştirme yapan işletmeler
 • Hibrid araç test aşama işletmeleri
 • Elektrikli araç test aşama işletmeleri
 • Hibrid ve elektrikli araçların tesisat proje işletmeleri
 • Hibrid ve elektrikli araçlar şarj cihazları içim  şarj üniteleri; bakım, üretim ve onarımını yapan işletmeler
Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Çalışma alanları bu şekildedir. Hızla gelişen teknoloji ile 10 yıl içerisinde Hibrid ve elektrikli araç oranı içten yanmalı araç oranını geçeceği ön görülmektedir. Ülkemizde bu alanda çalışan kişi sayısı çok az miktardadır. Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknikerlerinin çalışma alanları bir hayli geniştir. Her geçen gün Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknikerine ihtiyaç artacaktır.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Ne İş Yapar - Görevleri

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Mezunları faklı kurumlarda ve özel sektörde çalışma alanına sahiptir. Bu çalışma alanlarında ne iş yaptığı hangi görevleri olduğu yazımızda belirteceğiz. Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Ne iş yapar cevabı şöyledir.
 • Planlanan üretimi yapılacak araçların tasarımında görev alır.
 • Üretilecek hibrid ve elektrikli araçların maliyetini hesaplar.
 • Hibrid ve elektrikli araç üretiminin her safhasında görev alır.
 • Hibrid araç bakımında görev alır.
 • Hibrid ve elektrikli araç arızalarının giderilmesinde görev alır.
 • AR-GE çalışmalarına katkı sağlar.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Maaşları - Kazançları

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Mezunları Kamu kurumları ile özel sektörde ki maaşları arasında farklar olmaktadır. Devlet Kurumlarında çalışan Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Tekniker maaşı 4000 - 4500 lira civarında olmaktadır. Özel sektörde çalışan Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi maaşları 3500 - 4000 lira dolaylarındadır.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri - Dikey Geçiş 

2 yıllık Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Mezunları DGS ile 4 yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabileceği bölümler bulunmaktadır. Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Mezunları DGS ile geçiş yapacağı bölümler şunlardır:
 • Elektrik Mühendisliği
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 • Elektronik Mühendisliği 
 • Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği 
 • Mekatronik Mühendisliği
 • Otomotiv Mühendisliği 
Bölümlerine Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Mezunları DGS ile geçiş yapabilir.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Dersleri 

2 yıllık Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi bölümü dersleri 2 yıl 4 dönem olarak okutulmaktadır. Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü dersleri şu şekildedir.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi 1. Sınıf 1. Dönem Dersleri

Matematik I, Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, İçten Yanmalı Motorlar, Motor Termodinamiği, Otomotiv Elektriği ve Elektroniği, Teknolojinin Bilimsel İlkeleri, Bilgisayar Destekli Tasarım.
Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi 1. Sınıf 2. Dönem Dersleri
Matematik II, Elektrik Motorları, Hibrid Araçlar Teknolojisi, Motorlu Taşıtlar Mekaniği, Elektrokimya, Meslek Resmi.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi 2. Sınıf 1. Dönem Dersleri
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Türk Dili I, İngilizce I, Hareket Kontrol Sistemleri, Güç Aktarma Organları, Taşıtlarda Güç Elektroniği, Yakıt Pilleri ve Bataryalar.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi 2. Sınıf 2. Dönem Dersleri
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Türk Dili II, İngilizce II, İşyeri Uygulaması, İşyeri Eğitimi, Staj.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü KPSS Atamaları

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü kpss atamaları bölüm yeni olduğundan dolayı kontenjan bulunmamaktadır. İlerleyen zamanlarda bölüm mezunları kamuya kontenjan açılıp açılmayacağı belli olacaktır.

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Tercih Edilir Mi - Kimler İçin Uygun

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümünü kimler tercih etmelidir. 

 • Teknoloji meraklıları yenilikçi üretici potansiyeli olan kişiler.
 • Kendisini geliştiren öğrenmeye açık kişiler
 • El-göz koordinasyonu iyi olan kişiler
 • Sabırlı Dikkatli kişiler
 • Planlı ve Ekip çalışması önemseyen kişiler

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Yorumları

Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümünü şu an okuyor olan kişiler bölüm hakkında yorumlarını tercih edecek olan adaylara yol göstermeleri için tecrübelerini aktarabilirsiniz.

Bölüm hakkında Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi nedir, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi ne iş yapar, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi maaşları, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi imkanları, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi dersleri, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi DGS geçiş bölümleri konularında bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla merak ettiğiniz konu bulunuyorsa yorumlardan sorabilirsin.

YORUMLAR

BLOGGER
Ad

2 YILLIK BÖLÜMLER,260,4 YILLIK BÖLÜMLER,177,AÖF BÖLÜMLERİ,17,DGS,238,GENEL,20,KONU ANLATIMI,1,KPSS,1,KPSS PUANLARI,212,MAAŞLAR,6,MESLEK REHBERİ,4,MİS,3,ÖĞRENCİLERE TAKTİKLER,3,REHBERLİK,8,TYT,5,TYT PUANLARI,165,ÜNİVERSİTESİLER,8,YGS-LYS REHBERİ,1,
ltr
item
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi: Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları
Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları
Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji bölümü nedir, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji iş imkanları, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknoloji
https://1.bp.blogspot.com/-iCdxGbl7PfY/X2mRzkE64_I/AAAAAAAAFso/4a8NVMv8vMUeZqZ8fZwvdwP2QuBuQ13yACNcBGAsYHQ/w320-h194/1FBB5EF1-3B14-4680-AFC8-AE3DD11A88CB.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-iCdxGbl7PfY/X2mRzkE64_I/AAAAAAAAFso/4a8NVMv8vMUeZqZ8fZwvdwP2QuBuQ13yACNcBGAsYHQ/s72-w320-c-h194/1FBB5EF1-3B14-4680-AFC8-AE3DD11A88CB.jpeg
Üniversite Bölümleri l Üniversite Rehberi
https://www.universiterehberi.org/2020/09/hibrid-ve-elektrikli-tastlar.html
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/
https://www.universiterehberi.org/2020/09/hibrid-ve-elektrikli-tastlar.html
true
1164847078140124939
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Yayın Bulunmadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE DEVAMINI OKU Cevapla Cevaplama İptal Sil Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aramanıza uygun bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Geri Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şİmdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftayı geçmiş Takipçiler Takip Et BU YAYIN ÖZELDİR Açmak için lütfen paylaşın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy