Bankacılık ve Finansman Bölümü İş Olanakları Maaşları

Ekonomi, bankacılık veya finans bölümlerine merak salanlar Bankacılık ve Finansman bölümü ile muhakkak karşılaşmışlardır. Bölüm nedir ne değildir merak edenler için klavyemizin yettiğince bölümü tanıtmaya çalıştık.

Bankacılık ve Finansman Bölümü Hakkında Bilgi

Sadece Girne Amerikan Üniversitesinde okutulan ve YGS-6 puan türü ile öğrenci yapan bir lisans programıdır. Bu programın amacı da kamuda veya özel sektörde çalışacak elemanlar yetiştirmektir. Girne Amerikan Üniversitesi Bankacılık ve Finansman bölümüne her sene çok sınırlı sayıda öğrenci alınmaktadır. Bazı seneler alım yapılmadığı da görülmektedir. Bu üniversitenin bu bölümüne ücretli girebileceğiniz gibi tam burslu olarak girme imkanınız da bulunuyor.

Bankacılık ve Finansman Bölümü İş İmkanları

Bölüm mezunları kamu bankaları ile özel bankalarda çalışma olanağı bulabilecektir. Ayrıca yine kamuya ait ve özel sektör finans kuruluşlarında da çalışabilirler. Doğrusu bölüm mezunlarının iş bulması pek kolay değildir. Bu yüzden bu bölüm yerine aynı puanlarla tercih edilebilen alternatif bölümlerin araştırılması mantıklı olacaktır.

Bölüm mezunlarının başlışa iş imkanları şunlardır:

- Devlet bankaları
- Özel bankalar
- Merkez Bankası
- Finans kuruluşları

Bankacılık ve Finansman Bölümü KPSS Atamaları

KPSS atamalarında bu bölüme de zaman zaman kontenjan verilmektedir. Ancak alımlar pek yüksek değildir. Ayrıca verilen kadrolara birçok bölüm mezunu başvurabildiği için taban puanlar yüksek olmaktadır.

Bankacılık ve Finansman Bölümü İyi mi?

İnternet alemindeki forumları incelerseniz, bu bölümden pek iyi bahsedilmediğini görebilirsiniz. Sadece bu değil, birçok bankacılık bölümünün artık iş görmediğini ve bankacılık mesleğinin çok zor olduğunu söyleyen birçok kişi var. Ancak iş biraz da kişinin ilgi ve yeteneklerine, sonra da puanına kalıyor. Yine de bana sorarsanız, babanız çok zengin değilse, işiniz önceden hazır değilse bu bölümü okumayın derim.

Bankacılık ve Finansman Bölümü Yorumlarınız

Şayet bölüm ile ilgili bildiğiniz başka şeyler varsa bizimle paylaşmanızı çok isteriz. Yahut yanlış anlattığımızı düşündüğünüz hususları biz bildirebilirsiniz. Şimdiden başarılar dileriz tüm üniversite adaylarımıza.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.